Новини / Технології     08 лютого 2023 18:03

В Ізраїлі створили перший робот зі штучним інтелектом для збору томатів

Групі з п'яти роботів, які працюють у теплиці площею 50 000 м², потрібно близько тижня для збирання врожаю томатів

Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%, повідомляє The Times of Israel.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За даними Світового банку, дедалі менше людей працює у сільському господарстві, в якому зайнято від 5 до 10% робочої сили в ЄС, 6% — у країнах ОЕСР та лише 1% — в Ізраїлі.

Повсюдний глобальний брак збирачів фруктів та овочів змусив засновника ізраїльського стартапу MetoMotion Аді Ніра розробити першого у світі робота для збирання помідорів.

MetoMotion вже залучила $10 млн від інвесторів, і зараз стартап шукає ще $8 млн для розширення виробництва.

Робот-робітник теплиці ізраїльського стартапу MetoMotion збирає та пакує помідори. (Ввічливість)

Ми використовували можливості штучного інтелекту для розробки платформи, призначеної для роботи в тепличних умовах. На відміну від інших роботизованих або промислових додатків, які характеризуються завданнями, що повторюються, у сільському господарстві кожна рослина індивідуальна. Тому ми придумали рішення, що ґрунтується на можливостях штучного інтелекту, щоб дивитися на рослини, розуміти їхню структуру, навколишнє середовище та вимірювати стиглість, — пояснює Аді Нір.

Автономний керований транспортний засіб оснащений технологією сенсорного зору 3G на базі штучного інтелекту, що створює карту рослини та її врожаю. Удосконалена система технічного зору виявляє дозрілі для збору помідори і направляє маніпулятор до потрібного місця, зрізає та захоплює томатні гілки за одну операцію та поміщає плоди на конвеєрну стрічку. Роботизований маніпулятор прибирає перешкоди чи приховані стебла, не завдаючи шкоди гілкам чи рослинам.

Так, групі з п’яти роботів, які працюють у теплиці площею 50 000 м², потрібно близько тижня для збирання врожаю томатів.

Читайте також: У Румунії запрацювали перші вертикальні теплиці

Коли роботи переміщуються по теплиці для збору врожаю, вони також автоматично зіставляють дані з датчиків про стиглість, кількість, вагу і розмір кожного помідора для кращого управління врожаєм. Використовуючи дані, можна прогнозувати обсяг виробництва у кожній теплиці, щоб допомогти у прогнозуванні врожайності та аналізі розподілу.

Нині робот для збирання помідорів використовується у двох тепличних господарствах у Нідерландах. В Ізраїлі робот буде вперше представлений у лютому на конференції з сільського господарства. Цього року засновник стартапу сподівається встановити від 10 до 20 роботів.

Хоча MetoMotion зараз займається фруктами та овочами, Нір вже звернув увагу на іншу галузь, зокрема в індустрії канабісу, тому, ймовірно, це також буде додано до дорожньої карти компанії.

Надаємо, швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Раніше повідомляли, як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності.

Україна та Туреччина планують посилити співпрацю у сфері тепличного господарства, зокрема турецькі фахівці займуться модернізацією тепличного господарства Сумського національного аграрного університету (СНАУ). Про це повідомляє EastFruit.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також