Новини    01 вересня 2023 15:13

Пити стали менше: у Франції вирубають виноградники і переганяють вино на етанол


Уряд Франції виплатить виноробам понад €240 млн у рамках програми підтримки, що допоможе виробникам адаптуватися до падіння попиту у Франції. Програма передбачає перегонку вина в етанол, який використовуватиметься у промислових цілях: для виробництва парфумерії або водно-спиртових гелів.

Про це повідомляє Financial Times.

Міністр сільського господарства Франції Марк Фесно заявив, що уряд прагне “зупинити обвал цін та допомогти виноробам знайти нові джерела доходу”. Він додав, що фермерам необхідно “пристосуватися до змін споживчої поведінки та адаптувати виробництво до попиту у майбутньому”.

Цього року профіцит вина у Франції становитиме до 3 млн гектолітрів — 7% від торішнього обсягу виробництва в 42 млн гектолітрів. Передбачено схему з виплати компенсацій за вирубку виноградників. На це погодилися близько 1 тис. виноробів у Бордо, де знищать 9,2 тис. га виноградних лоз — 8% від загальної площі вирощування в регіоні. Причиною профіциту називають зміни способу життя французів: якщо раніше люди обідали та вечеряли вдома з вином, то нині традиційну трапезу заміняє перекус на роботі або у бістро. крім того, все більше французів взагалі не вживають алкоголю.

Нагадаємо, компанія “Вітмарк” цього року закупила томатозбиральні комбайни та обладнання для переробки, висадила в Біляївській громаді над Одещині 450 га томатів.

У Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Зауважимо, вчені зробили сенсаційне відкриття, шукаючи батьківщину виноградарства.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

На Одещині планують збільшити площі під виноградом.

Великі спеціалізовані виноградно-виноробні господарства України придбали перші комбайни провідних французьких фірм.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...