Новини    31 січня 2023 20:07

Гроно винограду Ruby Roman продали за $12 тис. у Японії

Ціна кожної виноградини у цьому гроні становить близько 360 доларів.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів, повідомляє EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ціна кожної виноградини у цьому гроні становить близько 360 доларів. Цей виноград Ruby Roman був проданий у супермаркеті в Амагасакі, префектура Хіого. У Японії заведено дарувати ягоди друзям та членам сім’ї на знак вдячності та прихильності.

Варто зауважити, що японські супермаркети не продають фрукти та ягоди з дефектами або невідповідного розміру. Продукція проходить суворий процес перевірки у Японії, щоб гарантувати відповідність стандартам якості. Виноград класифікується за трьома категоріями — Superior, Special Superior і Premium. Щоб претендувати на Premium, він має бути ідеальним. Як повідомляється, у 2021 році лише дві партії Ruby Roman були кваліфіковані як преміальні, а у 2019 та 2020 роках — жодна.

Нагадаємо, за інформацією аналітиків EastFruit, оптові ціни на фрукти в Україні станом на кінець 2022 року були в середньому на 98% вищими, ніж на кінець 2021 року. Основна причина такого різкого зростання цін — подорожчання імпортної продукції через девальвацію гривні та підвищення вартості логістики внаслідок повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію країни.

Мережі супермаркетів працюють над забезпеченням усіх магазинів альтернативним електричним живленням, і не скрізь це будуть потужні генератори. Тому в магазинах доведеться відмовитись від деяких категорій товарів, зберігання яких потребує найбільшої кількості електроенергії.

Через відключення електроенергії в Україні ціни на продукти зростуть на 3-5 відсотків. Таке подорожчання очікуються, якщо ситуація буде такою, як зараз.

Українська молочна продукція може подорожчати на 10−15% через зростання вартості сировини та підвищення тарифів на електроенергію.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...