Новини / Політика     21 квітня 2023 10:17

Заборона імпорту з України: Єврокомісія озвучила свої пропозиції по виходу з кризи


Єврокомісія запропонувала рішення щодо проблеми фермерів Румунії, Польщі, Болгарії, Угорщини та Словаччини, які постраждали від імпорту зерна з України.

Про це повідомляє видання “Вільна Європа”.

Документ, вивчений виданням, свідчить, що Єврокомісія попросить п’ять країн Європейського союзу, які постраждали від цін на українське зерно, дозволити тільки транзит зерна в інші країни світу, без продажу продукції на своїй території.

Законопроєкт, що обговорюється в Брюсселі, звужує коло продуктів, щодо яких буде укладено угоду, до пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику. І обмежує період до 30 червня.

Міністри, відповідальні за торгівлю з п’яти країн ЄС, які повністю або частково заборонили постачання українського зерна, зустрінуться в Брюсселі з українськими чиновниками, щоб обговорити рішення, запропоноване Європейською комісією, повідомляють джерела “Вільної Європи”.

За їхніми словами, європейська влада запропонує, щоб вантажі були або опечатані, або відслідковувалися за допомогою GPS, щоб можна було продемонструвати, що продукція не була розпакована під час транзиту і не вплинула на місцеві ринки в державах, через які вона пройшла.

Цей захід може бути запроваджено протягом 24 годин, щойно європейські інституції отримають згоду України, йдеться в документі. Ці продукти менші, ніж ті, що були в забороненому списку польського уряду від 15 квітня, до якого також входили борошно, яйця та куряче м’ясо.

Брюссельська влада сподівається, що після ухвалення цього надзвичайного заходу на рівні ЄС країни Східної Європи відмовляться від заходів, що забороняють транзит зернових.

Читайте також: Польща, Болгарія та Румунія отримають компенсації від ЄС через імпорт українського зерна

Заборона імпорту агропродукції з України: що відомо

Як відомо, польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

Єврокомісія засудила рішення Польщі та Угорщини заборонити імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

На українсько-польському кордоні накопичилась велика кількість вантажівок з молочною продукцією, які пройшли українську митницю і не можуть потрапити на територію Польщі.

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус підтвердив досягнення з Україною домовленості про відновлення транзиту сільськогосподарської продукції польською територією – його призупинили разом із забороною на імпорт.

Мінагрополітики України підтвердило, що транзит української сільськогосподарської продукції через Польщу запрацює вночі з 20-го на 21-ше квітня 2023 року. Обсяги  транзитних товарів через цю країну, а також через Угорщину та Словаччину не обмежуються.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також