Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.
Про це заявили польський і румунський прем’єр-міністри, повідомляє Reuters.
За словами прем’єр-міністрів їхні уряди разом із ЄС працюють над вирішенням проблеми напливу українського зерна, яке знижує ціни всередині союзу.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Ми разом беремо участь у процесі обговорення з Європейською комісією того, якими мають бути механізми для забезпечення простежуваності українського експорту та кінцевих пунктів призначення”, — сказав румунський прем’єр-міністр Ніколає Чука.
Моравецький висловився за те, щоб ЄС “ефективно допомагав цим країнам у реалізації торговельної політики, яка відповідає стратегічним інтересам України та Центральної Європи, а також найкращим економічним інтересам Польщі та Румунії”.
За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили €417 млн від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.
Чому у Європі виникли проблеми через українське зерно
Нагадаємо, виробники зерна з Болгарії оголосили про початок безстрокового протесту через безмитний імпорт зерна з України в Європейський Союз. Наразі ринок зернових у Болгарії обвалився, а склади виробників переповнені непроданим зерном.
У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію. Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.
Читайте також: Польща, Болгарія та Румунія отримають компенсації від ЄС через імпорт українського зерна
Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі. За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.
Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!