Новини / Трейдинг     21 березня 2023 12:21

Зернові ринки Румунії обвалилися через імпорт з України


Румунські фермери банкрутують, адже не можуть конкурувати з дешевим українським зерном на внутрішньому ринку.

Про це повідомляє видання Euractiv.

Як відомо, на початку повномасштабної війни постачання зерна з України — світового виробника зерна — стали неможливими. Аби уникнути світового голоду, у травні ЄС запровадив комплекс заходів для експорту українського продовольства “Шляхи солідарності”. Країни Європи призупинили митні збори та скасували вимоги санітарних і ветеринарних сертифікатів. Такі рішення полегшили проникнення української агропродукції на ринки сусідніх країн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах,

Ситуація на ринку — це лише перші “ластівки” глобальних змін після переорієнтування експорту українського зерна. Не лише країни Європи, але й весь світ відчуває значні збої в ланцюгах постачання. Йдеться про вплив не лише на агросектор, а й на інші галузі. Так, завдяки високій якості та низьким цінам, українське збіжжя швидко захопило європейський ринок, витіснивши місцевих виробників. Вітчизняні ж аграрії та логісти кажуть, що навіть після війни Україна не полишить нові шляхи реалізації свого зерна. Тож далі “ефект метелика” буде тільки поширюватись.

Читайте також: У Польщі аграрії протестують проти будівництва олієпроводу з України

Нагадаємо, виробники зерна з Болгарії оголосили про початок безстрокового протесту через безмитний імпорт зерна з України в Європейський Союз. Наразі ринок зернових у Болгарії обвалився, а склади виробників переповнені непроданим зерном.

У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі. За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також