Новини / Логістика / Політика     19 квітня 2023 09:12

Польща не пропускає через кордон українські фури з молочкою – СМПУ


На українсько-польському кордоні накопичилась велика кількість вантажівок з молочною продукцією, які пройшли українську митницю і не можуть потрапити на територію Польщі.

Про це повідомив виконавчий директор Спілки молочних підприємств Арсен Дідур, передає “Інтерфакс-Україна”.

Польська сторона перестала пропускати фури після заборони уряду Польщі на ввезення та транзит українського зерна та десятків інших видів сільськогосподарської продукції.

“До Європи Україна експортувала дві позиції: суху сироватку та згущене молоко. Вони почали займати хороші позиції в Європі. Основними споживачами цієї продукції була Польща”, – сказав Дідур.

За даними СМПУ, українську молочну продукцію з моменту обнулення Європейським Союзом мита купували країни Балтії, Німеччина, Нідерланди, Ірландія.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Виконавчий директор СМПУ уточнив, що для європейського споживача втрата української молочної продукції “не буде ударом”, оскільки у Європі спостерігається профіцит молочної продукції та досить висока конкуренція на ринку.

Водночас він наголосив, що “відкриття європейського ринку для української молочної продукції багато в чому було підтримкою України та нашої економіки”.

За його словами, протягом воєнного періоду Україна змушена була відправляти молочну продукцію на експорт через Європу. Звідки вона йшла у двох напрямках: безпосередньо до Європи та через Румунію, Туреччину на традиційні ринки збуту української молочної продукції – Близький Схід та Середню Азію.

За його оцінками, структура експорту молочної продукції торік виглядала 50:50: половина безпосередньо до європейських країн, ще половина – до Середньої Азії та Близького Сходу.

Нагадаємо, польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

5 квітня міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик подав у відставку  на тлі зростаючого обурення серед фермерів через вплив імпорту українського зерна на ціни. Він заявив, що вирішив залишити посаду через рішення Єврокомісії продовжити безмитне ввезення українського зерна до червня 2024 року. За введення мит виступили польські фермери.

У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також