Новини    09 лютого 2023 18:24

Вже сім українських хлібозаводів отримали генератори від Німеччини

Загалом уряд Німеччини передасть понад 700 генераторів Україні для полегшення поточної енергетичної кризи

Голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) П’єр Вотьє розповів, що декілька хлібзаводів України отримали генератори, передані Федеральним агентством з технічної допомоги (THW) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, повідомляє пресслужба ФАО.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Завдяки нашій співпраці уже 7 хлібзаводів отримали генератори потужністю 450-550 кВт. Це надзвичайно вчасна та вагома підтримка для відновлення критично важливих продовольчих ланцюжків доданої вартості та забезпечення сотень тисяч людей життєво важливими продуктами харчування, — зауважив він.

Так, один із генераторів отримав ТОВ “Одеський хлібзавод №4”. Підприємство розташоване в Одесі, де станом на початок 2023 року склалася найважча ситуація в Україні з енергопостачанням внаслідок війни. Підприємство зіштовхується з постійними проблемами щодо забезпечення основної діяльності, оскільки як планові, так і позапланові відключення електроенергії порушують процес виробництва хліба, що також призводить до значних фінансових втрат.

Одеський хлібзавод є найбільшим виробником хлібобулочної продукції на півдні України, який забезпечує хлібом більш ніж 58% населення Одеської області. На підприємстві працює 910 працівників, які щоденно виготовляють понад 100 т продукції. Випічку постачають не лише в Одеській області, хлібом забезпечують також Миколаївську і Херсонську області та безпосередньо Херсон, де наразі не працює жодне хлібопекарське виробництво.

Загалом уряд Німеччини передасть понад 700 генераторів Україні для полегшення поточної енергетичної кризи, 41 з яких буде передано виробникам продуктів харчування, зокрема, для підтримки виробництва хліба, молока, продукції тваринництва та забезпечення електроенергією складів зберігання продуктів харчування.

Нагадаємо, Федеральне агентство з технічної допомоги (THW) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини передасть більш як 700 генераторів для підтримки української енергосистеми. З них, щонайменше 25 генераторів буде надано виробникам харчових продуктів, зокрема, для виробництва хліба, молока, продукції тваринництва, забезпечення електроенергією складів зберігання тощо.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Німецький залізничний перевізник Deutsche Bahn відправив АТ “Укрзалізниці” генератори для налагодження роботи в умовах дефіциту електроенергії, спричиненого обстрілами рф енергетичної інфраструктури.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...