Новини    11 січня 2023 16:02

Німеччина спорядила десятки дизельних генераторів українським виробникам харчових продуктів

Перші генератори передадуть виробникам, що розташовані на постраждалих від війни територіях та районах, до яких нещодавно відновлено доступ

Федеральне агентство з технічної допомоги (THW) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини передасть більш як 700 генераторів для підтримки української енергосистеми. З них, щонайменше 25 генераторів буде надано виробникам харчових продуктів, зокрема, для виробництва хліба, молока, продукції тваринництва, забезпечення електроенергією складів зберігання тощо, передає пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ми щиро дякуємо Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО) та Міністерству аграрної політики та продовольства України за допомогу з розповсюдженням генераторів для виробників продовольства. Це надзвичайно важливо для підтримки виробництва і забезпечення продовольчої безпеки населення, зокрема, у найбільш постраждалих областях – зазначив аграрний аташе Посольства Німеччини в Україні Франк Мюллер.

Перші 10 генераторів, потужністю від 450 кВт уже доставлено на склад, звідки їх передадуть виробникам, що розташовані на постраждалих від війни територіях та районах, до яких нещодавно відновлено доступ.

Ця активність є частиною наших ширших спільних зусиль щодо підтримки українських аграріїв у 2023. Цього року ми продовжимо допомагати фермерам критично важливими ресурсами, такими як генератори, насіння та засоби для зберігання зерна, – додав голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.

Нагадаємо, Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Німецький залізничний перевізник Deutsche Bahn відправив АТ “Укрзалізниці” генератори для налагодження роботи в умовах дефіциту електроенергії, спричиненого обстрілами рф енергетичної інфраструктури.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...