Новини / Політика     02 червня 2022 21:53

Підприємства в Україні закликають активніше долучатись до програми релокації

релокація бізнесу у нинішніх умовах — це не лише захист діючих підприємств від руйнації, а й продовження виробництва, збереження робочих місць, надання населенню можливості працювати та забезпечувати свої сім'ї, а також наповнення державного бюджету.

Через продовження військових дій, в Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Наразі 606 підприємств, які взяли участь в програмі релокації, завершили переїзд, а 390 з них вже відновили роботу на нових майданчиках у західних регіонах України. Найбільше — з Києва та Київської області (187), Харківської (137), Донецької (35), Луганської (17) областей.

Ще 87 підприємств знаходяться на різних стадіях транспортування, а незабаром переїдуть ще понад 150 підприємств, які на даний час вже знаходяться на маршрутах або оформлюють необхідні документи.

Загалом на переміщення бізнесу у цифровій платформі зареєстровано 1612 заявок.

Перевезення обладнання релокованих підприємств безплатно здійснює “Укрзалізниця”, “Укрпошта”, або ж бізнес переміщається власними ресурсами з подальшою компенсацією затрачених коштів.

Найпопулярнішими областями для релокації залишаються Закарпатська, Львівська, Чернівецька області. Крім того, для переміщення потужностей бізнес надає перевагу Тернопільській, Івано-Франківській, Вінницькій і деяких іншим областям.

Як зазначає заступник міністра економіки України Ігор Дядюра, місцева влада допом

Читайте такожВ Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

агає знаходити приміщення для роботи, забезпечити пільгове підключення переміщених підприємств до газо-, електро- та водопостачання, а також можливості оренди об’єктів державної власності під розміщення виробничих потужностей за 1 грн/квадратний метр. Також допомагають знайти житло для працівників і налагоджувати логістичні маршрути.

Комітет з питань економічного розвитку зазначає, що релокація бізнесу у нинішніх умовах — це не лише захист діючих підприємств від руйнації, а й продовження виробництва, збереження робочих місць, надання населенню можливості працювати та забезпечувати свої сім’ї, а також наповнення державного бюджету. Комітет закликає власників підприємств всіх форм власності, які ще не відновили своєї діяльності через перебування на небезпечних територіях, активно долучатись до програми релокації та забезпечувати роботу свого бізнесу.

Нагадаємо, через повномасштабну війну державна регіональна політика потребує повного переосмислення. Нова типологія територій, новий підхід до податкового регулювання та стратегій громад, зміни в адміністративно-територіальному устрої. До повномасштабного нападу території в Україні ділили за критерієм географічним, рельєфним (наприклад, гірські території), наразі основним фактором стає безпека і віддаленість від збройних можливостей агресора. Саме на це в першу чергу зважатиме інвестор.

ДП “Прозорро.Продажі” за ініціативи Мінекономіки, за підтримки Мінцифри та національного проєкту Дія.Бізнес запустили платформу цифрової взаємодії для допомоги з релокації бізнесу.

Раніше Landlord повідомляв, що Зеленський розповів про допомогу бізнесу під час війни.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також