Новини / Фінанси     04 січня 2023 21:24

IFC спільно з Мінагрополітики прокредитують аграріїв на $1 мільярд

Наразі міністерство веде переговори з IFC про зменшення суми кредитів для підприємців

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Є велика окрема програма, яку ми напрацювали разом з IFC. Це більш як $1 мільярд, на які вони хочуть зробити кредитування для великих агропідприємств”, – зазначив міністр.

Наразі міністерство веде переговори з IFC про зменшення суми кредитів для підприємців. Крім цього, обговорюється можливість залучення українських банків до програми, аби кредит змогли отримати середні агровиробники. Міністр очікує, що програма запрацює у 2023 році.

Зауважимо, малий та середній бізнес, котрому довелось перевезти свої виробничі потужності у більш безпечні регіони України, зможе отримати компенсацію у розмірі до €30 000, повідомляє Державна служба зайнятості.

Нагадаємо, у 2023 році Всеукраїнська аграрна рада готується до нових викликів у законодавчому полі та окреслила низку важливих законопроєктів, які потрібно ухвалити найближчим часом для підтримки агросектору.

У 2022 році українські підприємці, попри повномасштабне російське вторгнення, виплатили майже 100% податків закладених у державному бюджеті, який складався ще у мирний час.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

З липня 2023 року уряд планує скаcувати мораторій на податкові перевірки та повернути контроль над застосуванням РРО.

Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також