Новини / Фінанси     23 грудня 2022 10:04

Обсяги кредитування аграріїв на 2023 рік можуть бути збільшені – Сольський


У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Про це під час презентації УКАБ аналізу впливу війни на український агросектор повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

За його словами, Мінагро разом зі Світовим банком домовилися щодо продовження програми “5-7-9%” у 2023 році. Зокрема, все узгоджено збільшення лімітів.

“Можливо, нові ліміти підуть по ставці в 9%. Але на це потрібно трішки часу”, – зауважив Микола Сольський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Міністр нагадав, що для малих агровиробників також у 2023 році діятимуть програми підтримки – гроші на їх реалізацію закладено у державний бюджет.

Він також додав, що ведуться перемовини з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо спрямування частини коштів на зменшення порогу кредитування для великих агропідприємств.

“Також ведемо роботу із Мінфіном та Нацбанком. Можливо, ми запропонуємо механізми, коли аграрні розписки для банків отримають коефіцієнт покриття або право оренди. Це буде додаткова застава, якої раніше не застосовувалася”, – додав Микола Сольський.

Нагадаємо, Уряд ухвалив рішення про надання фінансової підтримки мікро-, малому та середньому бізнесу на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей. Агропідприємства також можуть розраховувати на таку підтримку.

Підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн (без урахування раніше виданих кредитів за програмами держпідтримки). Виконання зобов’язань за такими кредитами частково (до 80%) забезпечуватиметься державною гарантією.

Умови для отримання кредиту:

  • виробничі потужності підприємства зруйновані повністю чи частково, або викрадені внаслідок війни чи окупації (що підтверджено документально);
  • підприємство здійснювало господарську діяльність протягом року до широкомасштабного наступу рф (що підтверджено даними річної фінзвітності станом на 1.01.2022 р.);
  •  відновлювальні виробничі потужності розташовані не ближче 50 км від зони бойових дій, не знаходяться під окупацією.

Крім того, агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Як відомо,  Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також