Новини / Трейдинг     26 грудня 2018 13:44

В Україні стрімко скорочується сільське населення – експерти називають причини (інфографіка)

За 2016-2017 роки жителів українських сіл стало менше на 1,2%. Найбільше сільське населення скоротилося на Чернігівщині, Сумщині, Вінничині, Кіровоградщині та Харківщині. Серед причин - висока смертність та трудова еміграція.

Про це повідомляє Агро-Центр та пропонує інфографіку.

Bar Chart
Infogram

 

За даними Інституту аграрної економіки, смертність в українських селах у 1,8 раза більша ніж народжуваність. Найскладніша ситуація у Центральних та Північних областях. У 2017 році у Чернігівській області смертність селян перевищила народжуваність у 3,8 раза, у Сумській – 2 2,9 раза, Черкаській — у 2,6 раза, Полтавській — у 2,5 раза.

Також скорочення сільського населення експерти пов’язують з трудовою еміграцією. Сьогодні багато селян їде на заробітки до Польщі, Чехії, Словаччину, країни Балтії.

Згідно з даними Міністерства закордонних справ України у 2018 році щомісяця з країни їдуть більш ніж 100 тис людей. З них назад повертаються лише 30-40 відсотків. На вересень 2018 року у Польщі працює біля 1,4 млн українців.

Читайте: Самогубства фермерів в Індії: політикам радять звернути увагу не лише на борги

Фахівці з Інституту аграрної економіки зазначають, що покращити ситуацію на селі можна наступними кроками:

  • надавати допомогу при народженні дітей залежно від їх чисельності, віку, типу сім’ї
  • підтримувати молоді сім’ї довгостроковими кредитами та преференціями при купівлі житла
  • покращити умови праці та проживання у селі.

Як повідомляв LANDLORD, в Америці чисельність сільського населення за 67 років дуже скоротилася. Селян лишилося лише 10-20%.  В Китаї навпаки населення почало переїжджати з мегаполісів до сіл та займатися сільським господарством.

Інфографіка: Агро-Центр Фото: romaniatourstore.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також