Новини / Фінанси     26 грудня 2018 10:40

В Індії шукають причини масового самогубства фермерів

Найбільше самогубств індійських фермерів трапляється в багатих, а не бідних штатах, зводять рахунки з життям не зовсім бідні аграрії. Індійським політикам радять не сплачувати борги фермерів, щоб отримати їхню лояльність на виборах, а створювати програми підтримки, розвивати сільську інфраструктуру та забезпечити доступ до охорони здоров'я.

Таку статистику наводить журналіст Шамика Рави у своїй публікації. Про це повідомляє АгроXXI.

У Національному бюро розслідувань зазначають, що кількість фермерів-самогубців за останні роки знижується. Домогосподарки зводять рахунки з життям майже вдвічі частіше, ніж аграрії. Також самогубства аграріїв не завжди пов’язані з бідністю. Смертність від самогубств вища у багатих штатах, ніж у бідних.

Відповідно до аналізу рівня заборгованості, бідні фермери дійсно винні кредиторам та банкам великі суми, однак це не ті, хто себе вбиває. Згідно з даними Національного бюро досліджень, майже 90 % фермерів-самогубців з Махараштра володіли більш ніж двома акрами землі (понад 80 соток). 6 з 10 – понад 4 акрами (приблизно 1 га 60 соток).

За останні три роки сільські продажі росли значно швидше, ніж міські, як за обсягом, так і за вартістю; зростання споживання в даний час складає 9,7 %.

Читайте: Актор Болівуду погасив борги індійських фермерів

У публікації робляться висновки:

  • Політикам краще орієнтуватися на створення цільових програм для підтримки агросектору, а не сплачувати фермерські кредити з бюджету.
  • Борги – не єдине лихо фермерів.
  • Графа «заборгованість» зростає як причина самогубств фермерів, але через те, що уряд почав заміряти «кредитні суїциди» у 2014 році. До цього найпоширенішими причинами самогубств в Індії були  «сімейні проблеми» або «хвороби».
  • Питання доступу до медицини та сільської інфраструктури також грає роль у оптимістичних настроях фермерів. Тому потрібно працювати у цьому напрямку.

Як повідомляв LANDLORD, в індійському Делі десятки тисяч фермерів страйкували, вимагаючи кращих цін на закупку врожаю, вжиття заходів проти посухи та вирішення питання щодо боргів по кредитах. Протестувальники несли фото аграріїв, які наклали на себе руки через борги.

Фото: Агро-Центр

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також