Про це амбасадор заявив на прес-конференції, передає УНІАН.
Він вважає, що Україні слід розробити такі механізми, що обмежуватимуть можливість скуповування земель в одні руки.
Пан Етьєн де Понсен вважає, що зараз в Україні фокус уваги зосереджено на самому факті продажу і придбання землі, а другорядними залишається важливий фактор: як запобігти концентрації земельних ділянок в одних руках, коли діють ринкові механізми і земля стає товаром?
За словами посла, у країнах Західної Європи саме цьому приділяли велику увагу, бо утворення великих сільських господарств знижує додаткову вартість, яка виробляється в сільській місцевості. Якщо Україна не врахує поради західних експертів, то ризикує отримати невтішні наслідки. У результаті – сільські регіони України не отримають очікуваного росту благополуччя домогосподарств, продовжиться відтік працездатного населення в міста.
Читайте: Українська земля та іноземці: ЄС озвучив свою позицію
Разом з тим, Етьєн де Понсен вказує, що у західних експертів немає готового рецепту для України, і вона сама має визначити найбільш ефективний варіант.
«Говорячи про лібералізацію продажу землі, я зауважу, що насправді доречно бути надзвичайно обережними, оскільки це питання є вельми чутливим. Ми вважаємо, що кожен народ має суверенне право визначити ту модель, організацію цього сектору, яка вважається йому доречною», – вказав посол Франції.
Раніше Landlord писав про те, що питання продажу землі іноземцям планують винести на всеукраїнський референдум.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!