Новини    18 лютого 2023 15:12

В Україні розпочала роботу міжвідомча група з розмінування територій


Міжвідомча робоча група з питань гуманітарного розмінування під головуванням першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки України Юлії Свириденко розпочала роботу.

Про це йдеться у повідомленні Мінекономіки.

Головне завдання групи — сприяння координації дій органів виконавчої влади у відповідній галузі, підготовка пропозицій щодо формування і реалізації державної політики з питань гуманітарного розмінування.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Посилаючись на закордонний, зокрема балканський, досвід, Юлія Свириденко зазначила, що гуманітарне розмінування — тривалий та трудомісткий процес. Залежно від площ, що потребують розмінування, він може тривати роками та десятиліттями. Через це пройшло багато країн, де не так давно точилися бойові дії. Через це, на жаль, має пройти Україна. Але, як наголосила віцепрем’єр, слід зробити все можливе, щоб і відновлення країни, і гуманітарне розмінування, що є складовою відновлення, відбулися в максимально стислі терміни.

Група має запропонувати рішення, що сприятимуть максимально ефективному використанню наявних внутрішніх ресурсів, а також потенційних зовнішніх — тих, які Україна може залучити на міжнародному рівні. Потрібно визначити пріоритети, щоб раціонально використовувати ці ресурси — людські, матеріальні, фінансові тощо — сьогодні й надалі.

“Мусимо вирішити багато завдань, щоб очистити наші території від наслідків війни максимально швидко і в чіткій відповідності до чинних українських та міжнародних стандартів у цій сфері”, — зазначила Юлія Свириденко.

Під час першого засідання Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування були порушені, зокрема, питання щодо:

Читайте також: На Прикарпатті школярі створили дрон-міношукач з продуктів переробки кукурудзи (відео)

  • наявних ресурсів для забезпечення робіт із розмінування, додаткових потреб у ресурсах та переліку донорських організацій;
  • кількості та територіального розташування об’єктів, які потребують проведення заходів із розмінування;
  • порядку пріоритизації об’єктів розмінування та черговості виконання заходів;
  • підходів, критеріїв та достатності інформації для наповнення мапи об’єктів, що підлягають розмінуванню;
  • злагодженості дій суб’єктів, залучених до процесів організації та виконання робіт із розмінування.

Також на засіданні обговорювали чинну нормативно-правову базу гуманітарного розмінування та можливості її коригування. За результатами засідання Міжвідомча робоча група рекомендувала відповідним органам центральної виконавчої влади підготувати пропозиції з порушених питань.

До складу МРГ з розмінування входять представники Міністерства економіки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства оборони, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної служби з відновлення та розвитку інфраструктури, Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, представник Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...