Новини    22 жовтня 2022 14:27

На повне розмінування українських полів знадобиться 10 років


Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Про це йшлося на вебінарі UAFA TA “Проблеми та практика рішень розмінування полів”, повідомила пресслужба Мінагрополітики.

За підрахунками експертів з 2014 року постраждало 150-180 тисяч кв. км українських полів, що становить 25-30% всієї території. На повне розмінування та очищення земель знадобиться 10 млн людиноднів, тобто приблизно десять років. Загальна вартість робіт за попередніми оцінками становитиме близько 2 млрд євро.

Зокрема, сільськогосподарські землі забруднені імпровізованими боєприпасами, касетними снарядами, протипіхотними мінами, протитанковими мінами. На цих територіях українські аграрії не можуть здійснювати господарську діяльність.

Фахівці відзначили, що найперше необхідний системний облік та аналіз територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Для такого обліку повідомлень про виявлені боєприпаси на площах сільськогосподарського призначення в Україні за підтримки Мінагрополітики створений інтернет-портал military.feodal.online, де кожен фермер може оформити заявку. Далі за справу беруться представники ДСНС або сертифіковані оператори з розмінування, які фінансуються міжнародними донорами.

Учасники вебінару підкреслили, що несанкціоноване розмінування призводить до трагічних наслідків, про що свідчать підриви техніки на полях та жертви серед аграріїв. Фахівці наголосили, що розмінування – це кропітка й тривала робота, яка потребує фаховості та часу. У процесі задіяні багато ланок, жодна з яких не має права на помилку.

Наразі Україну в напрямі розмінування територій активно підтримують США, Італія, Великобританія, Хорватія, Фінляндія, Нідерланди, Норвегія, Великобританія, Франція, Ісландія, Данія та інші.

Також Канада може збільшити підтримку України та стати лідером у глобальних зусиллях для очищення нашої землі від російських мін і снарядів, щоб процес розмінування не затягнувся на десятиліття.

Нагадаємо, деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Крім того, Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...