Новини / Техніка     20 грудня 2022 11:03

На Прикарпатті школярі створили дрон-міношукач з продуктів переробки кукурудзи (відео)


Школярі з Івано-Франківська створили дрон-міношукач з екологічного пластику. Матеріал винахідники отримали з відходів переробки кукурудзи. Зараз вихованці гуртка робототехніки шукають способи його збуту.

Про це йдеться в сюжеті Ранок вдома, пише Zemliak.com.

Керівник команди Олександр Аронець розповів, ініціював розробку його учень Юрій Тумир. Він хотів допомогти ЗСУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він повинен літати за маршрутом, який оператор програмує у відповідному застосунку. Безпілотник оглядає територію та виявляє вибухонебезпечні предмети. Вбудована комп’ютерна система дозволяє помічати вибухові пристрої, визначати їхній розмір і тип, вказувати координати, — йдеться у випуску.

Розробники хочуть налагодити масове виробництво дронів, адже український аналог є дешевшим і більш практичним, ніж закордонні. Деталі до дронів також планують доставляти не тільки з України, а й з-за кордону.

Нагадаємо, в Австралії тестують інноваційний метод запилення за допомогою дронів. Як запилювач використовують мініатюрні дрони, висхідний потік від їх пропелерів допомагають переносити пилок на суниці садової.

Україна є лідером у Європі за швидкістю впровадження дронів, адже безпілотники здатні ефективно конкурувати з наземною технікою і коштують вдесятеро менше.

AgroScout використовує машинний зір, щоб аналізувати дані зйомки з дронів. Штучний інтелект виявляє, ідентифікує та відстежує захворювання рослин, поширення шкідників й інші проблеми польових культур. В роботі використовується недороге обладнання (смартфони, невеликі комерційні дрони). Щоб почати вивчення конкретної території, фермер вибирає її в програмі та запускає дрон.

Використання комерційних дронів дозволить садоводам збирати на 10-20% фруктів більше і вирішить питання дефіциту людських ресурсів у галузі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також