Школярі з Івано-Франківська створили дрон-міношукач з екологічного пластику. Матеріал винахідники отримали з відходів переробки кукурудзи. Зараз вихованці гуртка робототехніки шукають способи його збуту.
Про це йдеться в сюжеті Ранок вдома, пише Zemliak.com.
Керівник команди Олександр Аронець розповів, ініціював розробку його учень Юрій Тумир. Він хотів допомогти ЗСУ.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Він повинен літати за маршрутом, який оператор програмує у відповідному застосунку. Безпілотник оглядає територію та виявляє вибухонебезпечні предмети. Вбудована комп’ютерна система дозволяє помічати вибухові пристрої, визначати їхній розмір і тип, вказувати координати, — йдеться у випуску.
Розробники хочуть налагодити масове виробництво дронів, адже український аналог є дешевшим і більш практичним, ніж закордонні. Деталі до дронів також планують доставляти не тільки з України, а й з-за кордону.
Нагадаємо, в Австралії тестують інноваційний метод запилення за допомогою дронів. Як запилювач використовують мініатюрні дрони, висхідний потік від їх пропелерів допомагають переносити пилок на суниці садової.
Україна є лідером у Європі за швидкістю впровадження дронів, адже безпілотники здатні ефективно конкурувати з наземною технікою і коштують вдесятеро менше.
AgroScout використовує машинний зір, щоб аналізувати дані зйомки з дронів. Штучний інтелект виявляє, ідентифікує та відстежує захворювання рослин, поширення шкідників й інші проблеми польових культур. В роботі використовується недороге обладнання (смартфони, невеликі комерційні дрони). Щоб почати вивчення конкретної території, фермер вибирає її в програмі та запускає дрон.
Використання комерційних дронів дозволить садоводам збирати на 10-20% фруктів більше і вирішить питання дефіциту людських ресурсів у галузі.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!