Новини    03 січня 2023 14:10

ФАО допоможе українським аграріям з розмінуванням територій


Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Про це заявив голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН в Україні П’єр Вотьє під час круглого столу в  Укрінформ.

“Зараз ми плануємо розробити програму і зайнятися конкретно однією проблемою, а саме – проблемою розмінування. Це стосується не тільки мін, а загалом снарядів, що залишилися і можуть нашкодити худобі на пасовиськах. Це є проблемою для фермерів і сільського господарства”, – зауважив він.

Вотьє зазначив, що ФАО також працюватиме у розв’язання питання кліматичних змін та проблем підприємництва – здатності українських фермерів до адаптації та уведення інновацій.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Нам дуже важливо, щоб в агросекторі залишалася молодь, щоб їм ця сфера була цікава і вони в ній розвивалися та набували досвіду, удосконалюючи сектор власними силами”, – резюмував спікер.

Нагадаємо, через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Понад 70% сільськогосподарських земель Херсонщини потребують розмінування.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...