Новини    07 січня 2023 13:06

Для розмінування українських земель необхідний як мінімум один мільярд доларів – ВАР


Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Про це в ефірі телеканалу “Ми-Україна” розповів  заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

За його словами, відсутність фінансової підтримки для фермерів посилить світову продовольчу кризу.

“Повномасштабна війна росії проти України посилила світову продовольчу кризу. У світі, навіть, не замислювались над тим, яку роль відіграє Україна на глобальних аграрних ринках. З 24 лютого багато країн помітили на скільки стрімко почали рости ціни на харчові продукти, що відразу змусило всіх почати розв’язувати питання поновлення експорту з України. Вже сьогодні зовнішні постачання продовольства покращились, завдяки роботі “зернової угоди”. Але ціна, за яку продають аграрії свою продукцію, не є ринковою, що погіршує підготовку фермерів до весняної посівної”, – зазначив Денис Марчук.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відсутність коштів та неможливість гідно підготуватись до посівної кампанії у 2023 році призведе до того, що значна кількість полів буде не засіяна, а це призведе до недоотримання продовольства світом. Тому сьогодні Україна має закликати світову спільноту розпочати формування фінансової підтримки українських товаровиробників.

“Особливої підтримки потребують аграрії на звільнених територіях. Їх поля залишаються замінованими, це мільйони гектарів землі, які ризикують залишитись у цьому році без посівів. Кошти мають піти на підготовку додаткових саперних груп та фінансування розмінування полів для аграріїв. Саперні роботи на одному гектарі землі коштують фактично стільки, скільки коштує сама ця земля, тобто приблизно 40-50 тисяч гривень за гектар. Дуже важко знайти такі кошти, особливо тим фермерам, які все втратили через війну. Мільярд доларів – це той мінімум, який сьогодні необхідно було б залучити у цю роботу”, – наголосив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Нагадаємо, через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...