Новини    20 серпня 2023 17:47

В Україні презентували два нові сорти картоплі

"Агріко Україна" продемонструвала 14 сортів картоплі, серед них були і новинки: "Коразон" та "Спектра"

Картопляний День поля провела компанія “Агріко Україна” разом із партнерами – компаніями “Адама Україна” та “Ван Дайк Технікс”, на полях фермерського господарства “Аделаїда”, що на Житомирщині, повідомляє SEEDS.

Під час заходу “Агріко Україна” продемонструвала 14 сортів картоплі. Серед них були і новинки: “Коразон” та “Спектра”, зазначила пресслужба уомпанії у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сортами-лідерами по товарній врожайності (>50 мм) були Раномі, Констанс та Спектра, – мовиться у повідомленні.

Своєю чергою компанія “Адама” презентувала антистресову програму живлення і захисту картоплі.

Представники компанії “Ван Дайк Технікс” поділились особливостями та перевагами нідерландських технологій зберігання овочів та картоплі.

Читайте також: Нестача картоплі стимулює високі ціни на ринку Європи

Родзинкою заходу стала перша в Україні дегустація чипсів із картоплі сорту Наполеон.

Нагадаємо, у вересні цього року на сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку можуть затвердити Всесвітній день картоплі, який пропонують святкувати 30 травня щорічно.

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига.

Науковці з Інституту Джеймса Хаттона створюють нову гігантську лохину. Автори дослідження кажуть, що новий вид матиме ягоди більші за виноградину або невелику полуницю.

фермери Хоккайдо виростили абсолютно новий фрукт, круглий, соковитий і солодкий, як диня, але трохи кислуватий, як лимон.

Компанія Plant & Food Research Ltd (PFR) із Нової Зеландії розробила лінійку сортів абрикоса.

Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

Червоноплідні яблука з деталізованими малюнками пам’яток архітектури та відомих картин вирощують у префектурі Аоморі на півночі Японії та експортують до Франції.

В Австралії розробляють програму селекції для підвищення жаростійкості пшениці.

Американська селекційна компанія Fall Creek Farm & Nursery вивела новий сорт лохини. Селекціонери презентували сорт PeachyBlue ‘ZF08-029’, що виділяється великими ягодами, високою врожайністю та персиковим ароматом.

Бразильський науково-дослідний інститут кави розпочав вирішальний етап у двадцятилітньому проєкті з розробки сортів кави арабіка, які природньо не містять кофеїну. На думку дослідників, ця розробка може мати значний комерційний потенціал

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...