Новини    21 листопада 2022 15:49

В Австралії розробляють програму селекції для підвищення жаростійкості пшениці

До 2026 року науковці планують вивести щонайменше п’ять адаптованих ліній пшениці до селекції з принаймні на 10 % вищою врожайністю, ніж нині

Cпільний проєкт між Університетом Сіднея, InterGrain, Agriculture Victoria та Департаментом первинної промисловості та регіонального розвитку Західної Австралії працює над виведенням більш стійких до спеки сортів пшениці, повідомляє Graincentral.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Проєкт вартістю $4 млн пропонує до 2026 року вивести щонайменше п’ять адаптованих ліній пшениці до селекції з принаймні на 10 % вищою врожайністю, ніж нині.

Є сподівання, що ці сорти зменшать руйнівний вплив гарячої обробки на зернові культури по всій Австралії, оскільки тепловий стрес коштуватиме зерновій промисловості $ 37 млн щорічно лише на пшениці.

Дослідження стало можливим завдяки інвестиціям Grains Research and Development Corporation (GRDC).

Науковець із сільського господарства Сіднейського університету Ребекка Тістлетвейт сказала, що термостійкі матеріали та відповідні генетичні інструменти надаються комерційним селекційним компаніям, що дозволяє їм виводити нові сорти пшениці з кращою термостійкістю.

Читайте також: У Норвегії планують перетворювати пісок на родючий ґрунт завдяки наноглині

Дослідження шукають у світі нові риси, щоб визначити найбільш термостійкі гени для включення в нові та існуючі лінії.

Цей підхід до селекції скорочує час, необхідний для виведення нових ліній пшениці, скорочуючи час з п’яти-шести років до двох-трьох років.

Доктор Тістлетвейт сказала, що виробники, особливо в теплішому кліматі, висловлюють занепокоєння щодо теплового стресу, який впливає на посіви, і потреби зернової промисловості реагувати на зміну клімату.

Нагадаємо, Верховна Рада України в першому читанні ухвалила урядовий законопроєкт “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки” (№ 5839 від 05.08.2021).

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проєкт, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...