Новини / Рослинництво     03 грудня 2022 10:05

Український селекціонер вирощує у господарстві чорну абрикосу


Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

Про це він зазначив у своїй статті в журналі “Садівництво по-українськи”.

Зокрема, він нагадав, що вже публікував у журналі статті на теми айво-яблуневих гібридів та мигдалю. А також додав, що працює над вирощуванням інших гібридів кісточкових та зерняткових.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Зокрема:

  • чорна абрикоса (гібрид абрхаличі) та інші гібриди кісточкових;
  • азійські груші та їхні гібриди;
  • хеномелес (японська айва);
  • червоном’ясі яблуні та груші;
  • колоновидні червоном’ясі яблуні;
  • компактні (карликові) персики, черешні, вишні;
  • хурма (віргінська та гібриди сливи, груші, абрикоси на її основі);
  • зизифус.

“Нині я працюю над “луговим” садом мигдалю та персика. У наукових установах таких робіт не ведуть, а це пріоритетні напрями, – додав він. – Наприклад, з колоновидними червоном’ясими яблунями працюють тільки в Ірландії, вже є кілька сортів. В Україні вони відсутні, а в Пільному Олексинці є перспективні сіянці. Зрештою це імідж держави”.

Нагадаємо, червоноплідні яблука з деталізованими малюнками пам’яток архітектури та відомих картин вирощують у префектурі Аоморі на півночі Японії та експортують до Франції.

В Австралії розробляють програму селекції для підвищення жаростійкості пшениці. Cпільний проєкт між Університетом Сіднея, InterGrain, Agriculture Victoria та Департаментом первинної промисловості та регіонального розвитку Західної Австралії працює над виведенням більш стійких до спеки сортів пшениці.

Американська селекційна компанія Fall Creek Farm & Nursery вивела новий сорт лохини. Селекціонери презентували сорт PeachyBlue ‘ZF08-029’, що виділяється великими ягодами, високою врожайністю та персиковим ароматом.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також