Новини / Садівництво     11 листопада 2022 14:14

У Японії вирощують яблука з репродукціями картин


Червоноплідні яблука з деталізованими малюнками пам’яток архітектури та відомих картин вирощують у префектурі Аоморі на півночі Японії та експортують до Франції.

Про це повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський на своїй сторінці у Фейсбук.

“Нічого особливого, просто японські яблука з префектури Аоморі. Їх поставляють у Версаль і до Посольства України в Японії. Смачні”, – написав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, українські виробники яблук зазнають серйозних втрат через війну. Цьогоріч врожайність яблук виявилася гарною, однак багато плодів  виявилися неякісними. Крім того, виробники мають проблеми зі зберіганням та логістикою фруктів.

Таким чином виробники яблук можуть залишитися без заробітку. Ціна на яблуко буде високою через малу кількість якісних плодів. Попри невтішні прогнози експертів та ситуацію, що склалася на яблучному ринку України минулого року, на внутрішньому ринку вартість яблук зростатиме.

Через війну, подорожчання добрив та ЗЗР, складнощі з працівниками та низькі ціни на продукцію, експерти очікують зниження виробництва яблук на 10% до минулого року та до 3-4% – до багаторічних показників. Проте наразі спостерігається зменшення споживання яблук на внутрішньому ринку, проблеми з  експортом та загроза значних обсягів імпорту з Польщі. Тому експерти очікують дуже низькі ціни на яблука.

WAPA прогнозує зростання виробництва яблука в ЄС та важкий сезон для садівників Європи.

Landlord раніше повідомляв, більшість оптових компаній та роздрібних мереж ще продовжують продавати торішні яблука.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також