Новини / Аналітика     14 червня 2023 16:29

Нестача картоплі стимулює високі ціни на ринку Європи

Дефіцит картоплі на європейському ринку очікується і наступного місяця

На картопляному ринку Європи дефіцит і високі ціни, розповів представник нідерландської компанії Rola Fresh Роберт Воскамп, передає FreshPlaza.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ціни на дрібну картоплю зараз починаються від €1,70 і навіть сягають €2 євро за кілограм. Це безпрецедентно високі ціни. Найбільший дефіцит — картопля з червоною шкіркою, її не знайдеш ніде в Європі, — додав він, пояснивши, що урожай картоплі затримується по всій Європі.

Більшу частину доводиться імпортувати з Ізраїлю, трохи надходить із Франції.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Ми також все ще імпортуємо стару картоплю з Франції, але це стає все важче з погляду якості. Усе ж через відсутність кращого варіанту ринок приймає її, — зазначив Воскамп.

Дефіцит картоплі на європейському ринку очікується і наступного місяця.

Нагадаємо,екстремальні погодні умови сколихнули європейську картопляну промисловість. Минулий рік був фактично другим найтеплішим роком в Європі.

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також