Новини / Рослинництво     28 квітня 2023 13:19

Вчені редагують гени картоплі для кращої врожайності та посухостійкості


Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

Про це повідомляє Farmer Weekly.

Дослідники планують збільшити фотосинтетичну продуктивність на 20-25%, що може призвести до збільшення біомаси рослин на 30%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Проєкт, що фінансується ЄС, спирається на низку дисциплін генної інженерії та зосереджується на шести ключових моментах для покращення продуктивності фотосинтезу C3 у картоплі: оптимізація ефективності світлової реакції, розробка фотореспіраторного обхідного каналу, інтеграція механізмів концентрації вуглекислого газу у водоростях, оптимізація потужності джерела-поглинача, підвищення ефективності використання води та інтегрувати механізм поглинання кисню.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Доктор Джонатан Менарі, соціолог з Оксфордського університету, заявив, що завдяки поєднанню двох або більше біотехнологічних стратегій вчені побачили, що швидкість фотосинтезу зросла принаймні на 20-25%. Menary встановлює графік для селекціонерів виведення комерційних ліній картоплі вже до 2025 року.

Що нового у галузі картоплярства у світі

Нагадаємо, європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також