Новини / Аналітика     24 квітня 2023 16:37

В Європі вартість картоплі для переробки досягла історично найвищого рівня

Надходження раннього врожаю може бути відкладено, посилюючи тиск на запаси до кінця сезону 2022/23

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році, повідомляє mintecglobal.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Затримки з посівом нових культур у Європі призвели до того, що учасники ринку припустили, що надходження раннього врожаю може бути відкладено, посилюючи тиск на запаси до кінця сезону 2022/23. Крім того, обсяг запасів, які можна придбати у вільному доступі, нижчий за середній, а глобальний попит на продукти переробки залишається високим, що призвело до посилення конкуренції між переробниками за забезпечення незакріплених обсягів.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Протягом решти сезону учасники ринку очікують, що ціни вільної купівлі залишаться на рекордно високому рівні або близько до нього, поки переробники не почнуть отримувати достатні обсяги сортів ранньої обробки.

Нагадаємо, програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також