Новини / Овочівництво     15 квітня 2023 11:09

Ірландія виділяє 450 тисяч євро на розвиток картоплярства в Україні


Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Про це повідомляє Асоціація Українців в Республіці Ірландія (АУРІ).

Зазначається, що планується передати щонайменше по 50 кг такої посадкової картоплі на одного фермера.

Посадкова картопля вирощувалась спеціально для агроекологічних умов України виробниками в Нідерландах і Франції для ірландської компанії IPM Potato Ltd.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Оголошуючи про таку підтримку, міністр сільського господарства Ірландії Чарлі МакКоналог наголосив, що цей обсяг якісного посадкового матеріалу має потенціал для виробництва до 7 тис. тонн продовольчої картоплі. А це середньорічне споживання картоплі для 45-50 тисяч осіб.

“Цей проєкт підтримає зусилля з відновлення сільськогосподарського потенціалу України та допоможе сільським сім’ям відновити виробництво картоплі для власного споживання в домогосподарствах”, – зазначив МакКоналог.

Україна входила до п’ятірки найбільших виробників картоплі у світі, і основна частина її виробництва припадала саме на дрібні фермерські господарства.

Але з початком війни структура постачання насіннєвої картоплі в Україні була порушена, а імпорт сертифікованого насіннєвого матеріалу наразі серйозно ускладнений.

Нагадаємо, програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Програма USAID АГРО надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також