Новини    27 березня 2023 19:39

Вчені вирахували оптимальну відстань між рядками картоплі 

Традиційна ширина ряду становить від 34 до 36 дюймів (86.36-91.44 см)

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см, передає SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Традиційна ширина ряду становить від 34 до 36 дюймів (86.36-91.44 см) на північному заході США. Проте фермери не поспішають переходити на вужчі міжряддя, оскільки гроші вже вкладені в машини, пристосовані для ширших міжрядь.

Хоча процес переходу на вужчі міжряддя вимірюється роками, для виробників у басейні Колумбії (штати Британська Колумбія, Вашингтон та Орегон) відбулися деякі зміни.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Дедалі більше виробників зробили перехід від 34-дюймових рядів до 32-дюймових рядів. Павек зазначив, що ці виробники можуть заробляти більше грошей з часом, попри збільшення витрат на насіння, щоб посадити в більш щільні ряди.

Дослідження, яке проводиться з 2013 року до цього моменту, показало, що найкраща ширина ряду для району басейну Колумбії становить від 30 до 32 дюймів для картоплі типу russet.

Нагадаємо, Інститут Джеймса Хаттона (JHI) в Інвергоурі (Шотландія) оприлюднив результати революційного фермерського випробування сортів картоплі, стійких до картопляних цистоподібних нематод (Potato Cyst Nematode, PCN).

Селекціонерами Науково-дослідного інституту овоче-баштанних культур та картоплі при Міністерстві сільського господарства Республіки Узбекистан створено ранній сорт картоплі “Ташкентська казка”, що підходить для ґрунтово-кліматичних умов країни. Створили його вчені Рустам Нізомов, Джасур Рахматуллаєв, Мухаммаджон Расулов ​​та Ділшод Турсунов. Сорт запатентований Агентством інтелектуальної власності у 2023 році.

Дослідники Ботанічного інституту Університету Кастилії-Ла-Манчі (UCLM) (Іспанія) і група геноміки рослин і біотехнології IBMCP-CSIC створили картоплю, збагачену шафраном, яка містить більше антиоксидантів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...