Новини    02 листопада 2023 14:56

Завод напівфабрикатів “Єрмоліно” поновить роботу, але, ймовірно, під новим брендом


Під новим брендом може розпочати роботу раніше заарештований завод напівфабрикатів Єрмоліно (ТОВ “Єрмак Голд”).

Фірма має виплатити кредиторам 51,1 млн грн, але нині має достатньо грошей для погашення боргів, передали у плані санації, затвердженому Господарським судом Дніпропетровської області 24 жовтня.

Компанії водночас винні 148 млн грн, а також вона має 136,1 млн грн на заарештованих банківських рахунках. Після того, як план санації набрав чинності, повноваження російських власників підприємства припиняються. Відповідно вони не матимуть доступу до грошей з цих рахунків.

Найбільшими кредиторами ТОВ “Єрмак Голд” є ТОВ “Ромєрм” та ТОВ “Ємром”, яких пов’язують з російськими власниками. Саме на них припадає 93% загального боргу “Єрмоліно”. До моменту, поки на законодавчому рівні не буде врегульована проблема розрахунків з юридичними особами, бенефіціарами яких є росіяни, вони не отримують гроші.

Компанія зможе відновити роботу після ліквідації дебіторської заборгованості, розблокування рахунків та розрахунку з кредиторами. Надалі АРМІ зможе обрати зовнішнього управителя, який отримає чисте від боргів і рентабельне підприємство.

Згідно з планом, протягом першого пів року після відновлення платоспроможності обсяг виробництва напівфабрикатів вийде на довоєнний рівень в сумі 2,1 млрд грн, Якщо відбудеться ребрендинг, то обсяги продажів можуть сягнути до 3-4 млрд грн на рік.

Нині на 2024 рік прогнозують дохід на рівні 2,1 млрд грн, чистий прибуток – 165,3 млн грн, рентабельність – 7,9%. Керуючою санацією призначили Оксану Венську.

Нагадаємо, на Херсонщині відновив виробництво консервний завод у Посад-Покровському. Підприємство сильно постраждало від обстрілів російських окупантів.

Незавершений проєкт малотоннажної глибокої переробки сільськогосподарської сировини для виробництва сухого лецитину BIOLEX в Харківській області виставили на продаж.

У Київській області у 2024 році розпочнуть будівництво центру збирання, очищення, сушіння та зберігання врожаю фундука. Холдинг “Галс Агро” побудує підприємство 3 тисячі т на рік.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...