Новини / Фінанси     26 листопада 2020 13:27

В питаннях агрострахування немає місця реактивності — лише проактивності

Таку думку під час прессніданку «Сингента», присвяченого результатам програми «МетеоЗахист», висловив Андрій Заріпов, експерт із питань агрострахування проєкту Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

«Програма «Метеозахист» ретельно тестувалася півтора року. Це мінімальний період для того, щоб створити ефективне індексне страхування. І передусім знайти ті залежності погодних параметрів, які можуть істотно вплинути на зниження врожайності. Інакше це лотерея», — переконаний Андрій Заріпов.

Експерт Міжнародної фінансової корпорації вважає, що нинішня висока зацікавленість аграріїв страхуванням посівів багато в чому пояснюється несприятливими погодними умовами.

«З одного боку, це логічний процес, та з іншого — шукати швидкі рішення тут не зовсім правильно. Свого часу, коли в Україні було започатковано державну підтримку агрострахування, десятки страхових компаній взялися до цієї справи. Переважно це були компанії без досвіду та якісних продуктів. У результаті бажання страхуватися у багатьох агровиробників просто відпало», — розповідає Андрій Заріпов.

За його словами, ще декілька років тому, коли розпочиналася програма «МетеоЗахист», було складно навіть зібрати аграріїв, аби розповісти про агрострахування. Фермери нічому не вірили, оскільки багато з них мали сумний досвід співпраці з непрофесійними страховиками.

Читайте: Аграрна конференція OK Agro: Не ростеш ти — не росте в тебе!

«Натомість програма «МетеоЗахист», яку пропонує «Сингента», відзначається продуманістю рішень та комплексним підходом. Дуже важливо, коли страховий продукт пропонується як ціннісний елемент комплексної співпраці. Адже участь у програмі «МетеоЗахист» поєднується з вигідними умовами придбання посівного матеріалу, засобів захисту рослин та технологічною підтримкою з боку «Сингента». Агровиробник розуміє, що у будь-якому разі він отримує певну вигоду», — пояснює експерт.

Ще одна, вже згадувана перевага програми «МетеоЗахист» — її тривала ретельна підготовка.

«Річ у тім, що в питаннях агрострахування немає місця реактивності — лише проактивності. Не можна підготувати продукти та продуману пропозицію тут і зараз, бо у цьому сезоні наявні проблеми з погодою. Такі речі готуються та продумуються заздалегідь», — наголосив Андрій Заріпов.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяги індексного страхування за програмою «МетеоЗахист» у 2020 році зросли на 50%

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також