Події    23 листопада 2020 16:41

Аграрна конференція OK Agro: Не ростеш ти — не росте в тебе!

Впроваджувати інноваційні технологічні підходи може кожен фермер, що дозволить йому істотно підвищити рентабельність своєї роботи. Про це йшлося на аграрній конференції OK Agro

10–11 листопада у Черкасах відбулася аграрна конференція OK Agro. Цьогоріч захід став комунікаційною платформою для більше ніж 300 аграріїв з усієї України. 50 провідних українських та закордонних фахівців обговорювали останні тренди в сільському господарстві, а також технології та методи впровадження інновацій, підвищення ефективності ведення бізнесу.

Ініціаторами заходу виступили компанії AGROSHOW Ukraine та Zemlerob, власницею яких є Ірина Ващенко. «Ця конференція є унікальною в історії аграрних заходів в Україні. OK Agro — це майданчик для формування нової спільноти аграріїв, які прагнуть змінюватися, впроваджувати технології та робити успішний бізнес в Україні. Це захід, де учасники можуть покращити свої знання, зустрітися з колегами, поділитися досвідом, налагодити зв’язки та отримати підтримку у впровадженні змін. Більшість спікерів виступали на сцені вперше, і для них це був цікавий досвід. Гадаю, що ми задали вектор нового формату аграрних конференцій, яких потребував ринок», — наголосила Ірина Ващенко.

Впродовж двох днів на OK Agro виступили 32 спікери з усієї України та гості з-за кордону, серед яких власники та керівники потужних фермерських господарств та холдингів, а також AgTech-компаній.

Так, Ольга Трофімцева, експертка АПК, в.о. міністра аграрної політики у 2019 році, змоделювала курс розвитку аграрної промисловості в Україні, а також розповіла про тренди у світі. «Таких років, як 2020, тепер буде більше. Буде частіше траплятися те, що ми бачили навесні, влітку 2020 року. Ті компанії, які сьогодні присутні на OK Agro, ті технології, які тут присутні, мають бути покликані, щоб ми з вами адаптувалися до цих змін, адаптувалися до того, що відбувається у природі», — зауважила Ольга Трофімцева.

Особливу увагу спікери звернули на трансформацію господарств за допомогою точного землеробства та власним прикладом показали, що такі технології доступні не лише агрохолдингам, а й невеликим підприємствам. Так, Дмитро та Анатолій Грушецькі з ПП «Дніпро» переконані, що Україна стане великою аграрною державою з гарними прибутками від аграрного бізнесу. Андрій Капріца з ФГ «Флора А.А» запевнив, що, навіть маючи до 1000 га землі, можна впроваджувати всі елементи точного землеробства, адже це дає можливість бути конкурентним у регіоні, отримувати високі врожаї та керувати ризиками без стресу.

«Думка, що точне землеробство — це дорого, стримує багатьох аграріїв від того, аби стати на шлях інновацій. Але будь-які інновації — це не лише осучаснення техніки, а й оновлення знань та підходів до господарювання»,
— зазначив у своєму виступі Григорій Плічко з ПП «Альтаїр».

Про те, що земля — це не тільки бізнес, а й наша планета, говорив Андрій Шум, співвласник агрофірм «Житниця України» та «Волинь Агро». Богдан Лукіянчук із Групи компаній «Гровекс» нагадав усім про глобальні виклики, що стоять перед аграріями, та розповів, як зробити зелену революцію на інтелекті. Відомий фермер Михайло Драганчук, який працює за технологією No-Till та навчає цьому багатьох аграріїв по всьому світу, поділився філософією збереження ґрунтів та практичними порадами, як протистояти викликам клімату.

Читайте: Сергій Вітер: Kernel спростив умови участі у програмі Open Agribusiness

Професор коледжу Olds (Олдс, Альберта, Канада) Євген Михайліченко розповів про майбутнє сільського господарства, зокрема використання автономних платформ DOT, що мінімізують участь людини у висіві культур. А експерт із Білорусі — Всеволод Генін, співзасновник найпопулярнішої платформи для супутникового моніторингу полів та точного землеробства OneSoil, пояснив, навіщо виділяти зони продуктивності на полі та як їх використовувати.

Своїми враженнями про захід поділився співвласник фермерського господарства «Плиски-Агро», учасник OK Agro: «Я для себе зрозумів, що потрібно постійно розвиватися, шукати нову інформацію. Спікери багато в чому доповнювали одне одного. Вони створювали загальну картину, загальний пазл того, що необхідно розуміти аграрію. Цього року таких офлайн-подій було дуже небагато, і ті, хто не мав змоги приїхати сюди, багато пропустили. Такі заходи варто обов’язково відвідувати. Адже інколи не знаєш, які запитання треба поставити професіоналу. А якщо не знаєш, як правильно поставити запитання, — не отримаєш правильної відповіді. Дуже влучний слоган заходу «Не ростеш ти — не росте в тебе». Він відображає те, як все у світі прискорюється».

За відгуками аграріїв, OK Agro стала найкращою агроподією 2020 року. На конференції учасники отримали знання та ідеї щодо розвитку своїх господарств, потужний заряд мотивації на впровадження позитивних змін, нових технологій та інновацій, а також продуктивно провели час, поспілкувалися з колегами та розважилися.

Запрошуємо брати участь у заході OK Agro 2021. Організатори обіцяють ще більше практичного контенту, нові теми виступів та більше можливостей для спілкування. Придбати квиток на OK Agro за спеціальною ціною можна буде вже 1 грудня 2020 року на сайті www.okagro.com.ua

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...