Новини / Фінанси     25 листопада 2020 12:26

Обсяги індексного страхування за програмою «МетеоЗахист» у 2020 році зросли на 50%

Керівник напряму захисту від агрономічних ризиків, Східна Європа, компанії «Сингента» Роман Хрипко розповів про цьогорічні результати програми індексного страхування врожаю «МетеоЗахист»

Програма індексного страхування «МетеоЗахист» працює вже п’ятий сезон поспіль. Її учасниками можуть стати агровиробники, які обробляють площу від 100 га та є клієнтами компанії «Сингента».

«Основна ідея співпраці в межах програми полягає у тому, що ми використовуємо погодні індекси для ключових культур. До уваги беруться три ключові прозорі критерії: кількість опадів у регіоні, температурний режим під час вегетації та наявність надлишкових опадів», — розповідає Роман Хрипко.

У програмі «МетеоЗахист» можна застрахувати посіви пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшника та ріпака. Для контролю за показниками температури та кількості опадів застосовуються супутникові дані. Уся територія України умовно поділена на 10 000 погодних секторів.

«Ми беремо до уваги критичні фази розвитку рослин, такі як період цвітіння та наливання зерна, оскільки від цього безпосередньо залежить майбутня врожайність. Ще одна важлива фаза — період збирання врожаю, адже надмірна кількість опадів може істотно вплинути і на якість, і на обсяг зібраного зерна. Кожна культура має певну граничну температуру, за настання якої перестає розвиватися. Так, для озимої пшениці це 32 °С, для кукурудзи — 34 °С. Так само встановлюється певна гранична мінімальна та максимальна норма опадів. Ми ретельно відстежуємо ці дані, обраховуємо їх та в разі потреби видаємо страхові компенсації», — пояснює менеджер із розвитку бізнесу «Сингента».

Читайте: Аграрна конференція OK Agro: Не ростеш ти — не росте в тебе!

За словами Романа Хрипка, у 2020 році страхові виплати на суму 58 млн гривень отримали 39% учасників програми «МетеоЗахист». Усього у ній взяли участь 799 господарств загальною площею 879 000 га, які підписали 3221 поліс. У результаті загальна сума потенційних страхових виплат сягнула майже 1 млрд гривень.

«Фактично участь у нашій програмі індексного страхування врожаю «МетеоЗахист» дає змогу учасникам у разі виникнення несприятливих умов для вегетації рослин покрити до половини витрат на наші препарати. Ми лояльні до своїх клієнтів та під час співпраці в межах програми «МетеоЗахист» переконливо довели її високу ефективність. Так, у 2020 році бажаючих взяти участь було більше, ніж передбачав бюджет програми. Проте ми нікому не відмовляли та реєстрували всіх наших партнерів. Гадаю, що програму буде розширено на наступні роки», — стверджує Роман Хрипко.

До того ж програма «МетеоЗахист» не тільки надає впевненості, страхуючи від несприятливих погодних умов, а й впроваджує соціальні ініціативи: разом з Українською біржею благодійності у березні 2020 року було започатковано благодійний проєкт «ПроДобро», метою якого є закупівля обладнання для регіональних закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як програма МетеоЗахист повертає впевненість аграріям.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також