Новини    09 травня 2023 16:03

Українські агрохолдинги почали суттєво скорочувати посівні площі кукурудзи

Цьогорічна ціна кукурудзи не покриває витрат, а логістика "з’їдає" прибуток, кажуть аграрії. Висока вартість логістики стала ще однією перепоною для вирощування кукурудзи.

Сівба кукурудзи в Україні розпочалася вже в першій декаді квітня, першою стартувала Сумщина. Водночас, продовжилися жнива культури, що додало аграріям сумнівів у доцільності включення зернової в цьогорічну сівозміну. Через проблеми з логістикою та низку інших проблем, в Україні почали зменшувати площі під кукурудзою, це стосується навіть агрохолдингів, передає SuperAgronom.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Станом на 9 лютого 2022 року, 6% кукурудзи залишалося у полях. Найбільший клин — на Полтавщині, де, станом на 7 березня, зимувало 20 тис. га кукурудзи. Відтермінували збирання культури затяжні дощі восени, ускладнений процес прийому й відвантаження зерна на елеваторах, відключення електроенергії і повільна робота портів.

Цьогорічна ціна кукурудзи не покриває витрат, а логістика “з’їдає” прибуток, кажуть аграрії. Висока вартість логістики стала ще однією перепоною для вирощування кукурудзи.

Негативним фактором стало і те, що ціна сушіння зерна за минулий рік зросла на 50%. Восени піднялася ціна і на природний газ. Замість 25 – 30 тис. грн за кубометр, вона досягла показника у 50 тис. грн.

Зокрема компанія HarvEast вирішила зменшити посівні площі під кукурудзою в три рази, зайнявши цією культурою близько 5 тис. га. Там хочуть більше сіяти льону і гірчиці.

Читайте також: Українці закупили вдвічі більше товарів для посівної проти минулого року

Тоді як компанія НІБУЛОН також планує зменшити посівні площі. Рішення пояснили ціновими очікуваннями на партії зерна в 2023 році. У компанії розраховують на збір кукурудзи в об’ємі 35,5 тис. т.

Водночас у “Контінентал Фармерз Груп” хочуть зменшити до 10% площі під кукурудзою, замість попередніх 15% – побоюються дефіциту елеваторних потужностей.

Головний агроном СФГ “Відродження” Василь Ткаченко повідомив, що цьогоріч сіяти кукурудзу взагалі не збиралися через брак коштів на добрива, хоча зазвичай мали площі під нею не менше 1000 га. Однак потім все ж посіяли 180 га.

Кукурудзу неможливо продати за вигідну ціну. Багато витрачається на доведення зерна до кондиції і логістику. З кукурудзою вигравав в сезоні лиш той, хто має власну сушарку, — пояснив Олександр Аракелян, керівник агрономічного відділу A.G.R. Group.

Цікаво, великі європейські виробники також скорочують посіви під кукурудзою, включаючи Німеччину, Францію, Італію, Болгарію, Польщу та Румунію. Серед причин ціни на добрива і тиск української пропозиції. Тим не менш, Європейська комісія оцінює цьогорічні площі під кукурудзою на рівні 8,52 млн га.

Нагадаємо, у Кілійській громаді Ізмаїльського району Одещини стартувала сівба рису. Перша вода пішла для затоплення рисових чеків СВК “Маяк” на площі 402 га.

Посівна в Україні минулого тижня дещо пожвавилася після дощів, холодів та паводку. Аграрії працюють в усіх регіонах України.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.

На Вінниччині підприємства переглянули технологічні процеси вирощування культур щодо оптимізації та раціонального використання матеріально-технічних ресурсів. Нині очікується, що структура посівних площ у 2023 році зазнає певної трансформації.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...