Новини / Аналітика     30 квітня 2023 14:07

Українці закупили вдвічі більше товарів для посівної проти минулого року

Цьогоріч обсяги реалізації перевищують навіть показники 2021 року як у грошовому (+71%), так і в натуральному вираженні (+4%)

Цьогоріч обсяги реалізації товарів для посівної зросли на 97% проти минулого року. У цій категорії українці найчастіше купують насіння (приріст становить +64%), ґрунтосуміші (+121%), добрива (+107%) та агрохімію (+122%). А найбільше зростання порівняно з минулим роком показала підгрупа товарів для розсади (+128% та +74%). Про це повідомили в мережі торговельних центрів “Епіцентр”, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ще в грудні ми помітили певний ажіотаж на товари для розсади, хоча зазвичай він починався у другій половині січня. Комплекти для розсади, торфогорщики та касети просто розмітали з полиць. Також спостерігався підвищений попит на насіння, а у березні реалізація добрив досягла максимального показника за останні кілька років, — зазначила директорка напрямку “Сад, город” у мережі “Епіцентр” Світлана Лісанті.

Основною причиною такого відчутного зростання обсягів реалізації товарів для посівної стали низький попит минулого року та інфляційні процеси. Торік продажі цієї продукції у багатьох регіонах країни обвалилися внаслідок повномасштабного вторгнення. Водночас за останній рік більшість товарів для посівної подорожчали через зростання валютного курсу, збільшення цін на енергоносії, логістику тощо.

Цьогоріч обсяги реалізації перевищують навіть показники 2021 року як у грошовому (+71%), так і в натуральному вираженні (+4%). З одного боку, люди почали закуповувати насіння, добрива та ґрунтосуміші наперед через побоювання подальшого зростання цін. З іншого, можна зробити висновок, що в умовах зростання безробіття та скорочення доходів усе більше українців сподіваються прогодувати себе шляхом домашнього господарства.

Нагадаємо, у квітні борщ, приготовлений за традиційним рецептом з розрахунком на 3,5-4 л, коштуватиме 185 грн, порівняно з січнем ціна зросла на понад 20%.

На українському ринку цибулі відновилося зростання цін і аграрії вже готові її відвантажувати за 38 – 45 грн/кг, що на 10% дорожче показників попереднього тижня.

У більшості областей України відзначено підвищення цін на моркву, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Основною причиною позитивних коригувань, за словами фахівців, є сезонне скорочення пропозиції якісної продукції на тлі підвищення закупівельної активності оптових компаній.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також