Новини    07 травня 2023 16:34

Аграрії півдня почали посів рису

Майже 30% від загального обсягу виробництва цієї культури в Україні вирощує Одеська область

У Кілійській громаді Ізмаїльського району Одещини стартувала сівба рису. Перша вода пішла для затоплення рисових чеків СВК “Маяк” на площі 402 га, передає Agravery.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як зазначив голова Кілійської громади В’ячеслав Чернявський, цієї весни, як і торік, рисом будуть засіватися трохи більш як 2 тис. га. Хоча в довоєнні роки цей показник був удвічі більшим – близько 4,5 тис. га.

Нині посівна кампанія рису проводиться в досить прохолодну погоду, оскільки необхідний трохи вищий середньодобовий температурний режим.

Водночас внаслідок непростих погодних умов строки суттєво зрушилися, адже холод впливає потім на майбутні сходи та врожай у цілому. Другим проблемним моментом для кілійських рисоводів, що супроводжує їх із початком війни в Україні, залишаються обмежені технічні можливості для внесення добрив на плантації, зокрема, заборона це проводити за допомогою авіації. Інколи непорозуміння виникають і з дронами, за допомогою яких на рисові поля розпорошуються рідкі міндобрива. Вони просто падають та розбиваються.

Читайте також: Українці закупили вдвічі більше товарів для посівної проти минулого року

Тільки в одного з шести господарств є спеціалізована техніка, яка може розсипати добрива по воді. Інші рисоводи підгодовують ґрунт практично вручну, тому не поспішають збільшувати посівні площі. Бувають випадки, що на рисові поля можуть завітати гуси, качки або лебеді, що є загрозою для молодих паростків.

Раніше фермери їх відганяли за допомогою пострілів. Ці методи боротьби зі шкідниками наразі заборонені через воєнний стан. Попри те, що є певні негаразди в посівній кампанії, рисоводи цього року очікують вдвічі більший врожай, ніж минулої осені.

Урожайність прогнозують на рівні 4-5 т/га. Уточнюється, що майже 30% від загального обсягу виробництва цієї культури в Україні вирощує Одеська область.

Нагадаємо, посівна в Україні минулого тижня дещо пожвавилася після дощів, холодів та паводку. Аграрії працюють в усіх регіонах України.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...