Новини / Ринок землі     28 липня 2023 09:05

У результаті земельних аукціонів до бюджету надійшло вже 1,43 мільярди гривень


За результатами понад 5 тис. успішних аукціонів з продажу та оренди землі в системі Prozorro.Продажі до бюджетів надійшло 1,43 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба АТ “Прозорро.Продажі” у Фейсбуці.

“Земельні аукціони, проведені в системі Prozorro.Продажі, поповнили бюджети різних рівнів на 1,43 млрд гривень”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що таку суму було отримано за підсумками понад 5 тис. успішно завершених торгів із продажу та оренди землі, на яких уже встигли позмагатися 7 971 учасник.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі на етапі укладання угод знаходяться ще 778 аукціонів.

За інформацією компанії, у середньому за один земельний лот змагаються три учасники. Середнє зростання ціни для завершених земельних торгів становить 78,8%.

Лідерами за кількістю оголошених земельних аукціонів є Київська, Одеська, Черкаська, Львівська та Закарпатська області.

Станом на 26 липня 2023 року в системі Prozorro.Продажі оголошено понад 1,4 тис. земельних аукціонів, що знаходяться на етапі прийняття заявок на участь.

Нагадаємо, у травні відбулося понад 500 успішних земельних торгів у системі Прозорро.Продажі. З них понад 100 — це аукціони із продажу ділянок.

Читайте також: Як українці готують власні паї до ринку землі – огляд перспектив

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення. Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також