Новини / Ринок землі     25 липня 2022 20:34

Сьогодні земля продається за ціною НГО

Спрогнозувати, яким буде аграрний ринок після Перемоги, зараз неможливо, але питання, яке на нього суттєво впливає, — це стабільна дохідність на агроринку.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість бажаючих купити землю була величезна, та не було бажаючих продати. А зараз абсолютно навпаки. Таку думку висловив генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса в інтерв’ю для AgroPortal.

“Земля, яка коштувала минулого року в Полтавській області $2-2,5 тис./га, зараз продається за ціною нормативної грошової оцінки. Ми вийшли на ту траєкторію, що буде кардинально змінювати ринок”, – зазначив Ліссітса.

Він додав, що спрогнозувати, яким буде аграрний ринок після Перемоги, зараз неможливо, але питання, яке на нього суттєво впливає, — це стабільна дохідність на агроринку, якої, на жаль, немає.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення. Поточний результат є проміжним між полярними песимістичними та оптимістичними прогнозами.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

З 1 липня 2021 року середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період здійснено 40 238 операцій купівлі-продажу земельних ділянок для товарного с/г виробництва загальною площею 142 257 га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також