Нині в Україні спостерігається нова тенденція: аграрії почали готувати свої паї до відкриття ринку землі. Про це голова асоціації фермерів та приватних землевласників Житомирської області Леонід Корейба розповів у своєму блозі на AgroPolit.com.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Наразі спостерігається велике пожвавлення серед власників земельних паїв. Інтенсивно іде поновлення старих документів на земельні паї. Чимало власників землі турбуються щодо наявності даних у Державному земельному кадастрі про їхні земельні ділянки. Повним ходом іде розробка документації із землеустрою щодо відновлення меж земельних ділянок. Багато є охочих винести межі паїв на місцевість — зазначив експерт.
Корейба пояснив, що до цього дане питання зазвичай цікавило небагатьох, а земельні паї здавали в оренду, без усвідомлення де відповідна земельна ділянка знаходиться. Голова асоціації підкреслив, що нерідко навіть орендар не мав такої інформації.
Він висловив переконання, що повномасштабна війна зробила учасників земельних відносин більш відповідальними і вони почали більше уваги приділяти правовим земельним питанням. За словами експерта, в таких умовах власники, орендодавці та орендарі узаконюють права на землю, відновлюють документи, вносять дані в кадастрову систему досить активно.
Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення. Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.
Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.
Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.
Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.
Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!