Китайська повінь вдарила по посівах рису та кукурудзи

Трейдери та аналітики повідомили, що повені завдали шкоди посівам кукурудзи та рису в ключовому північному зерновому поясі Китаю, прогнозують нові дощі з наближенням чергового тайфуну, що загрожує посилити глобальний тиск інфляції продовольства, передає Reuters.
Удар по зернових у Китаї, масштаби якого ще невідомі, стався в той момент, коли споживачі в усьому світі зіштовхнулися зі скороченням постачань продовольства через заборону Індії на експорт рису минулого місяця та збої в постачанні зерна в Чорному морі, через блокування росією портів в Україні.
Затоплена територія на півночі Китаю зазнає певних втрат урожаю, — зазначив сінгапурський трейдер китайської зерноторговельної компанії. — Ми матимемо чітке уявлення про масштаби шкоди після того, як паводкові води спадуть.
Попередні оцінки показують, що від повеней постраждало від 4 до 5 млн тонн кукурудзи, або близько 2% виробництва в країні.
Ціни на кукурудзу на Даляньській товарній біржі впали на 1,4% до 2759 юанів ($381,34) за тонну.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Міністерство сільського господарства Китаю заявило, що повені через тайфун Доксурі вплинули на низинні райони вирощування кукурудзи на північному сході, але наразі оцінка виробництва кукурудзи в країні на сезон 2023/24 залишилася без змін на рівні 282,34 млн тонн.
Повені також можуть зменшити виробництво рису.
Рейтингове агентство Fitch Ratings заявило, що сильний дощ у зерновому регіоні Китаю, ймовірно, спричинить зростання світових цін на рис. Ціни на рис вже зросли більш ніж на 20% після того, як Індія оголосила про заборону експорту білого рису без басматі.
Нагадаємо, уряд Індії схвалив нову програму розвитку потужностей зі зберігання зерна вартістю 1 трлн індійських рупій (близько $12,1 млрд). Програма передбачає створення децентралізованих сховищ.
Раніше аналітики прогнозували, що урожай зернових в Індії досягне рекордних 316 млн т. Також Індія ввела обмеження на запаси олійних та олій в харчовій промисловості для трейдерів і переробників, щоб накопичити запаси в країні та зупинити зростання цін. Для харчової олії цей ліміт для рітейлу клав 3 т та для оптових постачальників — 50 т.
Через блокування портів в Україні та неможливості експорту зерна в інші країни, все більше зростає ризик виникнення продовольчої кризи. Весь світ шукає шляхи подолання цієї небезпеки. На початку 2022 року Індія планувала збільшити експорт зерна та розширити кількість країн-імпортерів. Станом на 2020 рік індійська пшениця була не конкурентоспроможна на світовому ринку. Її експорт був неможливий без експортних субсидій від держави. Зокрема, експортні ціни на індійську пшеницю могли перевищувати $300 за тонну FOB, тоді як пропозиції інших країн-експортерів становили менш як $250 за тонну.
На сході центральної частини Китаю, провінція Хенань, де виробляють третину всієї пшениці, переживає незвичні для цього регіону затяжні дощі. Надмірна вологість спричинила раннє проростання зерна
Анна Лиса