Новини    13 серпня 2023 17:16

Китайська повінь вдарила по посівах рису та кукурудзи

Удар по зернових у Китаї, масштаби якого ще невідомі, стався в той момент, коли споживачі в усьому світі зіштовхнулися зі скороченням постачань продовольства через заборону Індії на експорт рису минулого місяця та збої в постачанні зерна в Чорному морі, через блокування росією портів в Україні

Трейдери та аналітики повідомили, що повені завдали шкоди посівам кукурудзи та рису в ключовому північному зерновому поясі Китаю, прогнозують нові дощі з наближенням чергового тайфуну, що загрожує посилити глобальний тиск інфляції продовольства, передає Reuters.

Удар по зернових у Китаї, масштаби якого ще невідомі, стався в той момент, коли споживачі в усьому світі зіштовхнулися зі скороченням постачань продовольства через заборону Індії на експорт рису минулого місяця та збої в постачанні зерна в Чорному морі, через блокування росією портів в Україні.

Затоплена територія на півночі Китаю зазнає певних втрат урожаю, — зазначив сінгапурський трейдер китайської зерноторговельної компанії. — Ми матимемо чітке уявлення про масштаби шкоди після того, як паводкові води спадуть.

Попередні оцінки показують, що від повеней постраждало від 4 до 5 млн тонн кукурудзи, або близько 2% виробництва в країні.

Ціни на кукурудзу на Даляньській товарній біржі впали на 1,4% до 2759 юанів ($381,34) за тонну.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Міністерство сільського господарства Китаю заявило, що повені через тайфун Доксурі вплинули на низинні райони вирощування кукурудзи на північному сході, але наразі оцінка виробництва кукурудзи в країні на сезон 2023/24 залишилася без змін на рівні 282,34 млн тонн.

Повені також можуть зменшити виробництво рису.

Рейтингове агентство Fitch Ratings заявило, що сильний дощ у зерновому регіоні Китаю, ймовірно, спричинить зростання світових цін на рис. Ціни на рис вже зросли більш ніж на 20% після того, як Індія оголосила про заборону експорту білого рису без басматі.

Нагадаємо, уряд Індії схвалив нову програму розвитку потужностей зі зберігання зерна вартістю 1 трлн індійських рупій (близько $12,1 млрд). Програма передбачає створення децентралізованих сховищ.

Раніше аналітики прогнозували, що урожай зернових в Індії досягне рекордних 316 млн т. Також Індія ввела обмеження на запаси олійних та олій в харчовій промисловості для трейдерів і переробників, щоб накопичити запаси в країні та зупинити зростання цін. Для харчової олії цей ліміт для рітейлу клав 3 т та для оптових постачальників — 50 т.

Через блокування портів в Україні та неможливості експорту зерна в інші країни, все більше зростає ризик виникнення продовольчої кризи. Весь світ шукає шляхи подолання цієї небезпеки. На початку 2022 року Індія планувала збільшити експорт зерна та розширити кількість країн-імпортерів. Станом на 2020 рік індійська пшениця була не конкурентоспроможна на світовому ринку. Її експорт був неможливий без експортних субсидій від держави. Зокрема, експортні ціни на індійську пшеницю могли перевищувати $300 за тонну FOB, тоді як пропозиції інших країн-експортерів становили менш як $250 за тонну.

На сході центральної частини Китаю, провінція Хенань, де виробляють третину всієї пшениці, переживає незвичні для цього регіону затяжні дощі. Надмірна вологість спричинила раннє проростання зерна

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...