Новини    25 травня 2023 09:09

Ринок міндобрив в Україні відновиться у 2024 році – експерти


Український ринок мінеральних добрив повернеться на довоєнний рівень до 2024 року, оскільки споживання добрив відновлюється набагато швидше, ніж очікувалось. Про це розповів Євген Хуриленко, керівник Ostchem Retaіl. За його словами, зростанню ринку сприяло суттєве зниження внутрішніх цін.

Про це пише Delo.ua.

Він уточнив, що посівна 2022 року мала свою специфіку в порівнянні з цьогорічною, тому що вона проходила в умовах повномасштабного наступу росіян, високого рівня невизначеності, тимчасових зупинок заводів через проблеми з електроенергією та руйнування логістичних ланцюгів. Тож ціна на добрива на той момент мала другорядне значення, і з урахуванням вищесказаних факторів є причини з оптимізмом дивитись на ринок в нинішньому році.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За словами керівника з корпоративних комунікацій Group DF Олега Арестархова, починаючи з жовтня 2022 року в аграріїв немає проблем з можливістю купити добрива, проблема в нестачі вільних коштів.

“Ми виробляємо продукцію пропорційно платоспроможному попиту. Єдина проблема — дефіцит обігових коштів у аграріїв”, — зазначив Арестархов.

Директор з агровиробництва компанії “Нібулон” Костянтин Хмельницький також вказує на поступове відродження хімічної галузі України та ріст обсягів виробництва у 2023 році, оскільки зниження цін на газ сприяє поступовому зниженню цін і на міндобрива. Хмельницький уточнив, що до кінця літа попит на міндобрива буде знижуватись, оскільки аграрії розпочнуть закуповувати їх для посіву озимих культур наступного сезону вже з серпня.

Експерт теж не бачить сенсу робити запаси добрив через їх високу вартість. По-перше, це лише заморожує фінансові ресурси,  необхідні для ведення зернового бізнесу. По-друге, на ринку, який знижується, немає сенсу “закріплюватись” за високою ціною на тривалий період.

“Ми очікуємо, що ціни на добрива будуть ще “привабливішими”, тому зараз краще їх купувати безпосередньо для використання ближче до терміну проведення робіт”, — пояснив директор з агровиробництва “Нібулона”.

Читайте також: В Україні можуть запустити завод калійних добрив, що простоював майже 20 років

Нагадаємо, у січні-лютому 2023 року Черкаський “Азот”, що входить до азотного холдингу Ostchem, виготовив 235 тис. т мінеральних добрив, що на 23% більше за аналогічний період минулого року (191,7 тис. т).

ПАТ “Сумихімпром” розпочало поетапне відновлення після вимушеної зупинки минулого року. Вже у квітні потужності підприємства зможуть щомісячно виробляти 20-25 тис. т добрив.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.

Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.

Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...