Новини    23 березня 2023 19:17

Завод Ostchem перевищив довоєнне виробництво добрив на чверть

Головним продуктом, внаслідок якого підприємство демонструвало зростання обсягів виробництва у січні-лютому 2023 року, став карбамід

У січні-лютому 2023 року Черкаський “Азот”, що входить до азотного холдингу Ostchem, виготовив 235 тис. т мінеральних добрив, що на 23% більше за аналогічний період минулого року (191,7 тис. т). У лютому 2023 року обсяги виробництва становили 123,7 тис. т продукції на місяць — це максимальний показник із початку повномасштабної війни, повідомляє пресслужба холдингу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Головним продуктом, внаслідок якого підприємство демонструвало зростання обсягів виробництва у січні-лютому 2023 року, став карбамід. Обсяги виробництва карбаміду за 2 місяці зросли на 196% — із 22,8 тис. т у 2022 році до 67,4 тис. т. Також майже на 10% зросли обсяги виробництва КАС — із 50,9 до 56,2 тис. т. Обсяги виробництва аміачної селітри залишилися на тому ж рівні (-2%) — 102,2 тис. т.

Як зазначив голова правління підприємства  Віталій Скляров, цього року через воєнні ризики аграрії до останнього моменту відкладали ухвалення рішення про купівлю мінеральних добрив, був значний відкладений попит.

Читайте також: На українському ринку обвалилися ціни на фосфатні добрива

Як результат, у січні-лютому попит на нашу продукцію суттєво зріс. Логічно, що підприємство збільшило завантаження потужностей до 70-75%. У березні ми не знижуємо завантаження, оскільки аграрії продовжують активно купувати добрива. Багато хто досі не сформував запасів, достатніх для проведення весняної посівної.

Окрім цього, з початку 2023 року холдинг знизив вартість карбаміду на 9 тис. грн — до 29 тис. грн за тонну. Ціна аміачної селітри впала на 8,5 тис. грн — до 28,5 тис. грн за тонну, на КАС — на 4 тис. грн, до 29 тис. грн за тонну.

Нагадаємо, ПАТ “Сумихімпром” розпочало поетапне відновлення після вимушеної зупинки минулого року. Вже у квітні потужності підприємства зможуть щомісячно виробляти 20-25 тис. т добрив.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.

Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.

Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...