Новини    20 січня 2023 11:11

Кернел розпочав закупівлі азотних добрив у Польщі


“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Про це повідомив холдинг на своїй сторінці у Facebook.

Добрива доправлені автотранспортом і перевалені у вагони на кордоні Польщі та України, вантаж уже прямує залізницею на склади “Кернела”.

“Ми цілеспрямовано розширюємо нашу мережу партнерів, диверсифікуємо ризики та досліджуємо нову якість продуктів для агробізнесу. Упевнений, що це був лише перший крок на шляху до майбутнього партнерства”, – цитує холдинг керівника свого комерційного дивізіону “Агробізнес” Ігоря Стельмащука.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.

Серед основних причин скорочення виробництва Group DF стала втрата контролю над Сєверодонецьким “Азотом” (Донецька обл.), який до 27 лютого 2022 року встиг виробити 0,05 млн тонн азотних добрив.

Крім того, скорочення виробництва викликало руйнування логістичних та збутових ланцюжків, зниження обсягів експорту через регуляторні та логістичні обмеження, перебої з електроенергією через масові руйнування об’єктів енергетичної інфраструктури, високі ціни на газ, а також падіння платоспроможного попиту з боку аграріїв мінімум на 40%.

За оцінками Group DF, ринок добрив у 2022 році знизився на 45-50% – з 4,75 млн тонн до 2-2,9 млн тонн.

PKN Orlen має домінувальну частку на ринках нафтопродуктів Польщі, Чехії та країн Балтії.

Довідка: “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Найбільшим співвласником “Кернела” через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.

У 2022 фінансовому році (липень-2021 – червень-2022) холдинг отримав $41 млн чистого збитку проти $506 млн чистого прибутку в попередньому ФР, його виручка скоротилася на 5% – до $5,332 млрд, а показник EBITDA скоротився в 3,7 раза – до $220 млн.

Експорт зерна компанії “Кернел” скоротився на 68%. Олійноекстракційні заводи “Кернел” за підсумками першого кварталу 2023 фінансового року (завершився 30 вересня) переробили 461,1 тис. т олійних культур, що на 4% менше аналогічного показника роком раніше. Обсяги продажу харчових олій знизилися на 14%, склавши 189,1  тис. т.

Компанія “Кернел” за підсумками першого півріччя 2022 фінансового року отримала $401 млн чистого прибутку, що на 21% вище за аналогічний показник минулого сезону.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...