Новини / Політика     05 серпня 2022 21:32

Африканські країни можуть вільно купувати зерно і добрива у рф – посол США

Багато африканських країн перебувають на порозі голоду та сильно залежать від імпорту зерна з росії та України

Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

Про це заявила американський посол в ООН Лінда Томас-Грінфілд, повідомляє АР.

“Країни можуть купувати російську сільгосппродукцію, зокрема добрива та пшеницю. Але якщо країна вирішує взаємодіяти з росією там, де є санкції, то вона порушить ці санкції. Ми застерігаємо країни не порушувати санкції, бо тоді є шанс, що проти них буде вжито заходів”, – зазначила вона.

В повідомленні додається,  що в Кампалі дипломатка зустрілася з авторитарним угандійським правителем Йовері Мусевені, “союзником США, який, однак, не критикує вторгнення росії в Україну і тепло ставиться до москви”. Останній перебуває при владі вже 36 років.

“Уганда – перша зупинка американської чиновниці в африканському турі; далі будуть Гана та Кабо-Верде. Ця країна – одна з 25 в Африці, які утрималися чи не голосували за резолюцію Генасамблеї ООН, що засуджує повномасштабне вторгнення рф в Україну в лютому. Багато країн на континенті мають давні зв’язки з москвою, що йдуть з часів холодної війни, коли СРСР підтримував їхню антиколоніальну боротьбу”, – пише видання.

Нагадаємо, РФ шантажує керівництво низки країн голодом, іншу світову спільноту ще більшим зростанням цін на продовольство.

Раніше повідомлялось, понад 300 млн людей світу знаходяться під загрозою голоду через дії росії.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також