ПАТ “Сумихімпром” розпочало поетапне відновлення після вимушеної зупинки минулого року.
Про це йдеться у повідомленні підприємства.
“Ми завершили відновлювальні роботи, капремонти та вже у квітні запускаємо базові цехи підприємства. Запрацює весь технологічний цикл. Ми завантажуємо в повному обсязі цехи з випуску мінеральних добрив, пігментів та сірчанокислотне виробництво”, — наголосив виконавчий директор ПАТ “Сумихімпром” Володимир Волков.
Вже у квітні потужності підприємства зможуть щомісячно виробляти 20-25 тис. т добрив.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Це питання продовольчої безпеки країни. Ми маємо виконати виробничий план, який передбачає випуск понад 200 тис. т складних добрив протягом пів року. Україна має розраховувати на власне виробництво. Війна продемонструвала, що імпортери не завжди вчасно поставляють добрива за тих ризиків, які були і є в Україні”, — зазначив Волков.
Директор підприємства додав, що “Сумихімпром” не планує звужувати асортимент і випускатиме NPK та NP добрива.
Довідка: ПАТ “Сумихімпром” — одне з найбільших вітчизняних підприємств з випуску складних мінеральних добрив, двоокису титану, сірчаної кислоти та інших видів продукції неорганічної хімії. Підприємство входить до трійки бюджетоутворюючих підприємств міста Суми та області та виробляє понад 30 марок NPK-добрив з різним співвідношенням поживних речовин для різних ґрунтових та кліматичних зон.
Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.
Читайте також: На українському ринку обвалилися ціни на фосфатні добрива
Нагадаємо, “Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.
1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.
Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.
Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.
У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!