Новини    01 березня 2023 10:06

ПАТ “Сумихімпром” у квітні відновить випуск добрив


ПАТ “Сумихімпром” розпочало поетапне відновлення після вимушеної зупинки минулого року.

Про це йдеться у повідомленні підприємства.

“Ми завершили відновлювальні роботи, капремонти та вже у квітні запускаємо базові цехи підприємства. Запрацює весь технологічний цикл. Ми завантажуємо в повному обсязі цехи з випуску мінеральних добрив, пігментів та сірчанокислотне виробництво”, — наголосив виконавчий директор ПАТ “Сумихімпром” Володимир Волков.

Вже у квітні потужності підприємства зможуть щомісячно виробляти 20-25 тис. т добрив.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Це питання продовольчої безпеки країни. Ми маємо виконати виробничий план, який передбачає випуск понад 200 тис. т складних добрив протягом пів року. Україна має розраховувати на власне виробництво. Війна продемонструвала, що імпортери не завжди вчасно поставляють добрива за тих ризиків, які були і є в Україні”, — зазначив Волков.

Директор підприємства додав, що “Сумихімпром” не планує звужувати асортимент і випускатиме NPK та NP добрива.

Довідка: ПАТ “Сумихімпром” — одне з найбільших вітчизняних підприємств з випуску складних мінеральних добрив, двоокису титану, сірчаної кислоти та інших видів продукції неорганічної хімії. Підприємство входить до трійки бюджетоутворюючих підприємств міста Суми та області та виробляє понад 30 марок NPK-добрив з різним співвідношенням поживних речовин для різних ґрунтових та кліматичних зон.

Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.

Читайте також: На українському ринку обвалилися ціни на фосфатні добрива

Нагадаємо, “Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.

Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.

Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...