Новини    16 листопада 2022 21:14

Неймовірне село на Одещині розпочало реалізацію зеленої цибулі

Теплицю встановили на території сільського ліцею

На Одещині шкільний ліцей Дальницької сільської тергромади відкрив сезон зеленої цибулі на продаж. Про це AgroPortal повідомила директор Дальницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Наталія Цісар.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Теплицю на території ліцею встановили відразу після участі села Санжійка в конкурсі від AgroPortal.ua “Неймовірні села України 2020”.

“Хоч ми не перемогли, але нас почули. Знайшлися спонсори, які підтримали нашу ідею та погодилися вкласти гроші в проєкт для дітей — теплиця як навчальна аудиторія. Тепер наші учні мають змогу наочно ознайомитись із видами рослин та особливостями їхнього вирощування”, — зазначила вона.

Наразі у теплиці дозріла зелена цибуля, яку виростили вчителі разом зі своїми учнями. Її можна придбати на місцевому ринку, а виручені кошти підуть на закупівлю насіння для майбутнього врожаю.

Читайте такожВ Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Довідка. Конкурс “Неймовірні села України 2022” цього року проводиться під гаслом сталого розвитку. Головним партнером виступає Посольство Королівства Нідерландів в Україні, освітнім — ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку”. Загалом видання отримало 120 заявок до повномасштабної війни та 90 — з початком бойових дій на території України. До війни найбільш активними у поданні заявок були жителі Івано-Франківської та Луганської областей, а після — мешканці Чернігівщини. Більшість поданих на конкурс проєктів були спрямовані на виробництво сушеної продукції.

Його мета — пошук та реалізації проєктів розвитку сільських територій. За 6 років проведення конкурсу до участі було залучено понад тисячу сіл з усіх областей України та реалізовано 20 проєктів локального розвитку.

Нагадаємо, у ТОВ “Колос”, що на Одещині має 61 га садів, планують будувати переробний цех для кісточкових та зерняткових. Про це в інтерв’ю журналу “Садівництво по-українськи” розповів головний агроном підприємства Петро Гусєв.

В Одеській області активно розвивається перспективний напрямок вирощування та перероблення горіхів. Навіть попри війну господарства продовжують закладати нові плантації. В Ізмаїлі навесні розширили сад волоського горіха, а фермер Максим Шейко з Одеського району отримав 2,5 млн гривень для висадки саду фундука.

Лавандовий бізнес на Закарпатті розпочали декілька років тому, висадивши 300 кущів, привезених з Болгарії.

Компанія “Галіція Грінері” розташована у місті Буськ Львівської області. Фермери вирощують різні види салату у скляних теплицях для українського ринку. Попри значний спад попиту, невизначеність на енергетичному ринку, зростання собівартості виробництва підприємство продовжує працювати.

Село Трояндове Одеської області стало переможцем Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України 2022” та отримає 100 тис. грн на реалізацію проєкту “Трояндове королівство” від головного партнера конкурсу — Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Вже понад місяць переробне підприємство “ФрутБанк” готує сухі борщові набори для ЗСУ. Не маючи попереднього досвіду, вони зуміли налагодити виробництво та вже направили захисникам на схід 300 пакетів сухих наборів, а це — 1500 порцій борщу.

У Дніпропетровській області, селі Маломиколаївка почали заготовляти суху суміш для миттєвого приготування борщу для потреб Збройних Сил України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...