Новини / Садівництво     17 липня 2022 21:29

Український фермер отримав грант на закладку та розвиток саду ліщини

Підприємець обробляє близько 800 га землі.

В Одеській області активно розвивається перспективний напрямок вирощування та перероблення горіхів. Навіть попри війну господарства продовжують закладати нові плантації. В Ізмаїлі навесні розширили сад волоського горіха, а фермер Максим Шейко з Одеського району отримав 2,5 млн гривень для висадки саду фундука, повідомляє “Суспільне“.

Підприємець обробляє близько 800 га землі. Окрім горіхів також вирощує лохину. На плантаціях Шейка зростає півмільйона дерев фундука. Торік удалося зібрати 300 тонн горіхів. Цього року плодоносити розпочне ще 25 гектарів ліщини, тож підприємець розраховує отримати вдвічі більше врожаю.

Розширити плантацію на таку площу Максиму вдалося завдяки держпідтримці – фермер отримав компенсацію на суму 2,5 млн гривень.

“На сьогодні це річні саджанці, сорти високоврожайні. Під закладку плантації ми отримали грант, виграли за програмою 2,5 млн, держава допомогла, відшкодувала закладку цих саджанців”, – розповів власник господарства.

Цьогоріч Шейко запустив цех із перероблювання фундука. Придбав спеціальне обладнання, що, за його словами, дозволить продавати горіхи в очищеному вигляді. За його підрахунками прибуток збільшиться удвічі. Горіхи, що привозять з поля, під час перероблення миють та сушать, після чого завантажують у бункер.

Для того, аби відшкодувати частину витрачених коштів і на садівництво, і на перероблення, Максим Шейко скористався чинними програмами для аграріїв “Новий рівень” та “Свій Сад”. Так можуть зробити й інші підприємці — необхідно подати заявку через застосунок Дія.

Нагадаємо, будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також