Новини / Кооперативи / Рослинництво     31 липня 2022 19:54

На Одещині планують створити трояндовий кооператив

Загальна вартість проєкту складає 399 тис. грн, з яких 250 тис. грн — кошти майбутніх членів кооперативу та 50 тис. грн надає територіальна громада

Село Трояндове Одеської області стало переможцем Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України 2022” та отримає 100 тис. грн на реалізацію проєкту “Трояндове королівство” від головного партнера конкурсу — Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Про це повідомляє організатор конкурсу онлайн-видання AgroPortal.

 “Майже 40 років мешканці села займаються вирощуванням троянд. Із села щорічно відправляється понад 1 млн троянд. Кооператив дозволить об’єднати всіх трояндарів і дасть можливість популяризувати бренд “Трояндівська троянда” в Україні. Також це дозволить продовжити підприємницький і туристичний сезон у громаді, забезпечити роботою наше населення і зупинити міграцію молоді з села”, – зазначила голова Доброславської селищної ради Людмила Прокопечко.

За її словами, проєкт розпочнеться зі створення сільськогосподарського кооперативу та реєстрації торговельної марки “Трояндове королівство”. Основа для цього вже є, адже 25 родин у селі вирощує понад 1 тис. сортів троянд.

За грантові кошти конкурсу майбутні члени кооперативу планують закупити обладнання для перероблення троянд та облаштування магазину. Також планується розробка сайту для інтернет-магазину. В межах проєкту планується створення крамниці, інтернет-магазину та аккаунтів у соціальних мережах для продажу продукції. Приміщення комунальної власності під крамницю на пільгових умовах місцева влада передасть членам кооперативу.

Загальна вартість проєкту складає 399 тис. грн, з яких 250 тис. грн — кошти майбутніх членів кооперативу та 50 тис. грн надає територіальна громада.

Із троянд кооператив буде виготовляти чаї, наливки, настоянки, мило, варення, конфітюр, сувенірну продукцію.

Крім того, вже у жовтні планується закласти тематичний трояндовий парк на площі 3 га з фотозонами і зонами відпочинку. Ділянка під парк уже виділена, також селищна рада допомогла з приміщенням для магазину.

“В перспективі ми плануємо створити умови та розвивати проєкт, щоб туристи приїжджали до нас постійно, а не лише в сезон цвітіння троянд”, — зазначила Прокопечко.

Довідка. Конкурс “Неймовірні села України 2022” цього року проводиться під гаслом сталого розвитку. Головним партнером виступає Посольство Королівства Нідерландів в Україні, освітнім — ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку”. Загалом видання отримало 120 заявок до повномасштабної війни та 90 — з початком бойових дій на території України. До війни найбільш активними у поданні заявок були жителі Івано-Франківської та Луганської областей, а після — мешканці Чернігівщини. Більшість поданих на конкурс проєктів були спрямовані на виробництво сушеної продукції.

Нагадаємо, у ТОВ “Колос”, що на Одещині має 61 га садів, планують будувати переробний цех для кісточкових та зерняткових. Про це в інтерв’ю журналу “Садівництво по-українськи” розповів головний агроном підприємства Петро Гусєв.

В Одеській області активно розвивається перспективний напрямок вирощування та перероблення горіхів. Навіть попри війну господарства продовжують закладати нові плантації. В Ізмаїлі навесні розширили сад волоського горіха, а фермер Максим Шейко з Одеського району отримав 2,5 млн гривень для висадки саду фундука.

Лавандовий бізнес на Закарпатті розпочали декілька років тому, висадивши 300 кущів, привезених з Болгарії.

Компанія “Галіція Грінері” розташована у місті Буськ Львівської області. Фермери вирощують різні види салату у скляних теплицях для українського ринку. Попри значний спад попиту, невизначеність на енергетичному ринку, зростання собівартості виробництва підприємство продовжує працювати.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також