Село Трояндове Одеської області стало переможцем Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України 2022” та отримає 100 тис. грн на реалізацію проєкту “Трояндове королівство” від головного партнера конкурсу — Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Про це повідомляє організатор конкурсу онлайн-видання AgroPortal.
“Майже 40 років мешканці села займаються вирощуванням троянд. Із села щорічно відправляється понад 1 млн троянд. Кооператив дозволить об’єднати всіх трояндарів і дасть можливість популяризувати бренд “Трояндівська троянда” в Україні. Також це дозволить продовжити підприємницький і туристичний сезон у громаді, забезпечити роботою наше населення і зупинити міграцію молоді з села”, – зазначила голова Доброславської селищної ради Людмила Прокопечко.
За її словами, проєкт розпочнеться зі створення сільськогосподарського кооперативу та реєстрації торговельної марки “Трояндове королівство”. Основа для цього вже є, адже 25 родин у селі вирощує понад 1 тис. сортів троянд.
За грантові кошти конкурсу майбутні члени кооперативу планують закупити обладнання для перероблення троянд та облаштування магазину. Також планується розробка сайту для інтернет-магазину. В межах проєкту планується створення крамниці, інтернет-магазину та аккаунтів у соціальних мережах для продажу продукції. Приміщення комунальної власності під крамницю на пільгових умовах місцева влада передасть членам кооперативу.
Загальна вартість проєкту складає 399 тис. грн, з яких 250 тис. грн — кошти майбутніх членів кооперативу та 50 тис. грн надає територіальна громада.
Із троянд кооператив буде виготовляти чаї, наливки, настоянки, мило, варення, конфітюр, сувенірну продукцію.
Крім того, вже у жовтні планується закласти тематичний трояндовий парк на площі 3 га з фотозонами і зонами відпочинку. Ділянка під парк уже виділена, також селищна рада допомогла з приміщенням для магазину.
“В перспективі ми плануємо створити умови та розвивати проєкт, щоб туристи приїжджали до нас постійно, а не лише в сезон цвітіння троянд”, — зазначила Прокопечко.
Довідка. Конкурс “Неймовірні села України 2022” цього року проводиться під гаслом сталого розвитку. Головним партнером виступає Посольство Королівства Нідерландів в Україні, освітнім — ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку”. Загалом видання отримало 120 заявок до повномасштабної війни та 90 — з початком бойових дій на території України. До війни найбільш активними у поданні заявок були жителі Івано-Франківської та Луганської областей, а після — мешканці Чернігівщини. Більшість поданих на конкурс проєктів були спрямовані на виробництво сушеної продукції.
Нагадаємо, у ТОВ “Колос”, що на Одещині має 61 га садів, планують будувати переробний цех для кісточкових та зерняткових. Про це в інтерв’ю журналу “Садівництво по-українськи” розповів головний агроном підприємства Петро Гусєв.
В Одеській області активно розвивається перспективний напрямок вирощування та перероблення горіхів. Навіть попри війну господарства продовжують закладати нові плантації. В Ізмаїлі навесні розширили сад волоського горіха, а фермер Максим Шейко з Одеського району отримав 2,5 млн гривень для висадки саду фундука.
Лавандовий бізнес на Закарпатті розпочали декілька років тому, висадивши 300 кущів, привезених з Болгарії.
Компанія “Галіція Грінері” розташована у місті Буськ Львівської області. Фермери вирощують різні види салату у скляних теплицях для українського ринку. Попри значний спад попиту, невизначеність на енергетичному ринку, зростання собівартості виробництва підприємство продовжує працювати.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!