Новини / Рослинництво     16 серпня 2019 09:04

Два гектари ароматів: як виглядає найбільша промислова плантація лаванди в Україні

Знаходиться найбільше українське поле лаванди у Перечині на Закарпатті. Воно приваблює туристів і приносить господарям непогані прибутки: квіти переробляють в олію та спеції.

Про лавандові гектари в Україні розповідає сюжет каналу «Сіріус».

Лавандовий бізнес на Закарпатті розпочали три роки тому, висадивши 300 кущів, привезених з Болгарії. Зараз на плантації збирають врожай з 54 тисячі  кущів лаванди сорту англійська вузьколиста. Один саджанець коштує 10 грн. Догляд за рослиною нескладний, розповіли фермери. Поливати практично не треба – рослина не любить вологу. Головне: вчасно виполювати бур’яни. Збирають лаванду у спекотну погоду. Власниця лавандового господарства Мирослава Качур каже, що у цей час найбільша концентрація ефірних олій та дубильних речовин.

Із одного гектара лаванди можна отримати до 7 тонн сировини.

Висушену лаванду використовують як приправу. Крім того, з рослини виготовляють ефірну олію, вона коштує 300  грн за 10 мг, лавандова вода – 120 грн, сухі пучки рослини – по 95 п’ять грн.

Раніше великі плантації лаванди в Україні були на території Криму, але після анексії більшу частину продуктів з лаванди Україна експортує. Наразі ж власний лавандовий бізнес має великі перспективи. Біологи запевняють: клімат та ґрунти на Закарпатті підходять для вирощування лаванди.

Читайте: Лаванда, спаржа, шафран: як завдяки нішевим культурам фермери побудували «маленьку Голландію» на Херсонщині

Власники господарства лаванди планують розширити ароматну плантацію до 5 гектарів.

Цьогоріч на полі в Перечині висадили й 300 кущів даманської троянди, яка використовується в Європі для виробництва парфумів.

Як повідомляв раніше Landlord, на Одещині заклали перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також