Новини / Аналітика     06 червня 2023 19:49

Наслідки повномасштабної війни для птахівництва: експерти розповіли коли очікувати на здешевлення продукції галузі

Загалом у світі у 2023 році прогнозується збільшення виробництва курятини на 1% — до 103,4 млн т, переважно шляхом зростання Бразилії та Сполучених Штатів, а також Таїланду, Мексики та Туреччини

Галузь виробництва курячого яйця найбільше серед напрямів птахівництва постраждала від повномасштабної війни рф проти України, зазначив аналітик асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Максим Гопка, передає agroportal.

Птахівництво тільки зараз поступово починає відновлюватися від наслідків війни. Так, станом на травень 2023 року кількість свійської птиці в господарствах усіх категорій становить 176,6 млн голів, що є більшим на 10,4 млн голів порівняно з аналогічним періодом минулого року. Частка підприємств у цих показниках знаходиться на рівні 60,6%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Загалом у світі у 2023 році прогнозується збільшення виробництва курятини на 1% — до 103,4 млн т, переважно шляхом зростання Бразилії та Сполучених Штатів, а також Таїланду, Мексики та Туреччини. Попри те, що ціни на корми залишаються високими, очікуване зниження цін на кукурудзу та сою в 2023 році сприятиме виробництву курятини в більшості країн. Зростання прогнозується й для України, а також очікується, що наша країна збільшить постачання до ЄС, скориставшись тимчасовими заходами ЄС щодо вільної торгівлі.

Читайте також: Збитки агросектору від війни на кінець квітня сягнули 8,9 мільярда доларів

Підприємства України з виробництва курятини будуть поступово нарощувати поголів’я для внутрішнього споживання залежно від рівня попиту. Щодо виробництва яєць, то цей ринок є досить чутливим та залежить як від експортних обсягів, так і від постачань на внутрішній ринок. Наразі в господарствах населення збільшується виробництво цієї продукції, тому, за прогнозами, до осені будемо мати непоганий рівень виробництва, що зробить ціни на яйця більш доступними. Однак під час осінньо-зимового періоду все залежатиме від ситуації з енергетикою, кормами та воєнними діями, — прогнозує Гопка.

Нагадаємо, українські сільськогосподарські підприємства в секторах рослинництва і тваринництва, що обробляють до 250 га, зазнали 3,85 млрд дол. збитків внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Щонайменше 109 великих та середніх підприємств за підсумками 2022 р. зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення росії. До найбільших підприємств за розмірами активів, що зазнали прямих збитків від збройної агресії росії у 2022 році, увійшли “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча”, “Азовсталь”, “НІБУЛОН”, “Мотор Січ”. Згідно з оцінкою експертів проєкту, 19 приватних та державних підприємств (17%) з-поміж великих та середніх зруйновано повністю, ще 90 (83%) пошкоджені частково.

За заявами Мінагрополітики основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну свідчать, що втрати можуть становити близько 40 млрд доларів.

Наприкінці травня 2022 року було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

На українському ринку продовжують знижуватись ціни на курячі яйця, які різко подорожчали ще восени 2022 року. Який вигляд мають цінники на продукт у середині травня.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також